Wyjątkowy koncert mis i gongów w KDK

Kąpiel w dźwiękach mis tybetańskich, gongów i innych magicznych instrumentów w wykonaniu Ewy Majerskiej – joginki i muzykoterapeuty z Warszawy – trafiała w gust odbiorców. W poszanowaniu dzielonej przestrzeni, wyłączywszy telefony, publiczność zachowała cenną ciszę, pozwalającą zatrzymać poruszenia zmysłów i emocji. Po kilkuminutowym wprowadzeniu Ewy, która opowiedziała o charakterze koncertu oraz zaproponowała ćwiczenie oddechowe, skupieni odbiorcy odnaleźli drogę to bycia “tu i teraz”.

Ułożeni w wygodnych pozycjach, otuleni nie tylko kocami dla zachowania ciepła, ale przede wszystkim harmonizującymi falami dźwiękowymi, jedni doświadczyli półsnu niesieni falami alfa, innym udało się przenieść w niekiedy magiczne miejsca. Ewa zadbała o to, aby każda chwila z godzinnego koncertu była wypełniona ujmującymi dźwiękami, z których każdy budził inne doznania, poruszał inny ton – od silnie rezonujących gongów, przez zróżnicowane wibracje mis, pięknie skomponowane melodie na Kalimbę czy hang drum po przyjemnie szemrzący kij deszczowy i relaksacyjne dzwoneczki Koshi. Spowolniony podczas koncertu przepływ fal mózgowych przyniósł uczestnikom koncertu opuszczającym salę poczucie odprężenia i zaowocował szerokim uśmiechem na pożegnanie.

Ewa Majerska – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, autorka artykułów i audycji radiowych na temat muzykoterapii, redaktor naczelna największego portalu o jodze joga-joga.pl.

Podsumowała Ela Gontarek – instruktor jogi sekcji “Dobre nastroje” / inicjatorka wydarzenia

Related posts