Akcja Społeczna „Moje Święto Róży” cz. 4

Danuta Kustosik, Wanda Koperska, Olewnik Ewa, Nina Gardolińska. Czas, by opowiedzieć Wam o kolejnych uczestnikach Akcji Społecznej „Moje Święto Róży”.

Najstarszą uczestniczką naszej Akcji jest Wanda Koperska, która zezwoliła nam na ujawnienie jej wieku. 90-letnia pani Wanda podzieliła się z nami swoją twórczością. Jak stwierdziła z uśmiechem, jest zakochana zarówno w naszym mieście róż, jak i w różach, a swoją miłość przenosi na papier… 7 września 2017 roku „Gazeta Lokalna” w numerze 426 opublikowała jeden z jej wierszy, który Wam pokazujemy. Pani Wanda przyniosła nam także kilka fotografii, na których została sfotografowana z białymi różami. Pani Wanda, na nasze pytanie o receptę na długowieczność, odpowiedziała, że trzeba żyć z pasją i pozytywnie myśleć.


Ewa Olewnik przysłała nam swoją fotografię z kolekcją talerzy malowanych z okazji kolejnych Kutnowskich Jarmarków Różanych. W swoich zbiorach ma talerz z I Jarmarku. Pieczołowicie je przechowuje już  prawie 50 lat! Pani Ewa posiada także kolekcję kubków i niezwykle cenny proporczyk z Kutnowskiego Jarmarku Różanego. I z sentymentem nosi t-shirt zakupiony podczas jednego ze Świąt Róży.

Danuta Kustosik przyniosła nam  swoje ulubione fotografie ze Święta Róży – Warszawskiego Kataryniarza z papugą. Dostaliśmy także jej wiersze pisane po obejrzeniu wystawy róż podczas Święta Róży. Jak nam wspominała pani Danuta, piękno róż ją inspiruje.

Nina Gardolińska przysłała nam interesujące fotografie wykonane przez jej tatę – Bogumiła Gardolińskiego. Spójrzcie na kilka z nich. Na zdjęciach widzimy Lunapark na placu Wolności, który cieszył się wtedy ogromną popularnością, a szczególnie diabelski młyn, rollercoaster i bungee. Na jednym ze zdjęć Nina została sfotografowana z misiami podczas wystawy róż.

Niedługo przedstawimy Wam kolejnych uczestników Akcji Społecznej „Moje Święto Róży”.

Bożena Gajewska – Koordynatorka Akcji Społecznej „Moje Święto Róży”

Related posts