Mieszkańcy lubią i obserwują…

Zbliża się koniec roku, więc jest okazja aby podsumować obecność Kutnowskiego Domu Kultury w mediach społecznościowych. Nie jest tajemnicą, że dla większości z nas są to ulubione narzędzia marketingowe. I nie piszemy tutaj tylko w imieniu reklamodawców, ale również i odbiorców. Social media towarzyszą nam w życiu codziennym, a różnice stanowi tylko ilość godzin spędzonych na Facebooku, YouTubie czy Instagramie.

Powyższa infografika przedstawia przyrost obserwujących na głównych profilach SM Kutnowskiego Domu Kultury na przestrzeni roku. Nieprzypadkowo Facebook jest na pierwszej pozycji. Jest najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie. Także nasz profil lubi i obserwuje największa ilość osób spośród pozostałych portali. 10563 polubień oraz 10914 obserwujących na dzień 16 grudnia 2019 daje nam przynajmniej czołowe miejsce wśród miejskich centrów, domów kultury w województwie łódzkim. Przekroczenie granicy 10 tysięcy fanów miało miejsce podczas Święta Róży. To wtedy publikowaliśmy najwięcej bijąc rekordy zasięgów, a facebookowe wydarzenie 45. Święto Róży 2019 wg statystyk dotarło do blisko 500 tys. odbiorców. W ciągu roku przyrost 2832 fanów. Rozwija się też grupa Kulturalne Kutno. Cieszy fakt, że dołączyły lokalne media i publikują relacje z wydarzeń. Dodajmy jeszcze, że do KDK należą poza tym dwie inne lokalne grupy: Kutnowskie RÓŻE w obiektywie oraz  Lubię szyć w Kutnie.

Na Instagramie jesteśmy od niespełna 2 lat. 393 publikacje dały nam dziś 2122 obserwujących (914 w tym roku). Głównym hasztagiem KDK jest #KulturalneKutno. W tym roku podczas promocji naszego największego wydarzenia także położyliśmy nacisk na hasztag – #ŚwiętoRóży. Efekty są widoczne do dziś. Zdecydowana większość z ponad 1000 zdjęć oznaczonych tym hasztagiem jest z naszego miasta, z Kutna.

Na YouTubie i Twitterze nie robimy furory, niemniej jednak jesteśmy. W formie video raz na jakiś czas publikujemy relacje z wydarzeń. Zdarzają się materiały video promocyjne od artystów w formie zaproszeń. Ciężko jest nam się przebić na Twitterze. Wydaje nam się, że mało aktywna jest tam również kutnowska, lokalna społeczność. Jeżeli się mylimy to nas poprawcie – zapraszamy na @KDK_Kutno.

W tym roku pojawiliśmy się także na LinkedInie i póki co to raczej tylko wizytówka, natomiast debiut na TikToku wydaje się ma większe znaczenie. Ciebie prawdopodobnie tam nie ma, tak jak i ciężko zobaczyć tam inną instytucję kultury, ale możecie zapytać swoje dzieci czy są i czy robimy to dobrze?! Nie liczymy na to, że osoby obserwujące zachęcimy do kupowania biletów na nasze wydarzenia, ale nieocenione, duże znaczenie może mieć budowanie świadomości marki wśród młodszego pokolenia. Wszystko przed nami, a tymczasem 109 obserwujących napawa nas dumą.

Chciałoby się więcej, ale biorąc pod uwagę fakt, że w miejskich instytucjach kultury pracownik przeważnie jest wielozadaniowy i obowiązki dzieli na wiele różnych kategorii  to chyba nie jest źle.

Robert Strębski – specjalista ds. organizacji i promocji

🔵 www.fb.com/KutnowskiDomKultury
🔶 www.instagram.com/kutnowskidomkultury
🔴 www.youtube.com/KutnowskiDomKultury
🐦 www.twitter.com/KDK_Kutno
🔷 www.linkedin.com/company/kutnowskidomkultury
www.tiktok.com/@kutnowskidomkultury

Related posts