Idę w miasto – Konkurs na reportaż – WYNIKI

Drodzy Uczestnicy 1 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na reportaż IDĘ W MIASTO, oto werdykt!
Jury w składzie: Olga Gitkiewicz (przewodnicząca), Marta Madejska i Ola Kołodziejek (Kutnowski Dom Kultury) postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  • 1 miejsce ex aequo zajmują:

Marianna Sadownik z Poznania, autorka reportażu „Nie idę w miasto” – za kreatywne podejście do konkursowego tematu i przemyślaną strukturę; tekst długo rezonuje w pamięci, a w reportażu to cenne – Nagroda w wysokości 600 zł oraz zestaw książek reporterskich.

Daria Dziedzic z Sochaczewa, autorka reportażu „Trener z tacką pączków” – za reporterskie oko i ucho, za strukturę i styl, a przede wszystkim za pełen ciepła i szacunku, ale wyważony opis bohatera – Nagroda w wysokości 600 zł oraz zestaw książek reporterskich

  • 2 miejsce ex aequo zajmują:

Kacper Frąckowiak z Wałbrzycha, autor reportażu „Nadzieja umiera ostatnia” – za żywy język, plastyczne sceny i dynamikę tekstu – Nagroda w wysokości 400 zł oraz zestaw książek reporterskich.

duet Jakub Satora i Błażej Gawrysiak z Opola, autorzy reportażu „Wizyta w sercu Polski” – za ciekawie postawione zagadnienia przy portretowaniu stolicy – Nagroda w wysokości 400 złotych (kwota do podziału)

  • Wyróżnienia w postaci zestawów książek reporterskich otrzymują:

Gabriela Galbierska z Marszewa, za tekst „U progu ludzkiej niedoskonałości”
Eliza Machoń z Chorzowa, za tekst „Tak się piecze w Radzionkowie”
Monika Dryńkowska z Kutna, za tekst „Nieprzeniknione” 

Słowo od jurorek:

Piszecie do nas ze szkół w Chorzowie, Gdańsku, Marszewie, Opolu, Dobrocinie, Kutnie, Wałbrzychu, Poznaniu, Sochaczewie, Rydłutowach.
Piszecie o Warszawie i Szczecinie, o swoich mistrzach i antybohaterach, o swoich doświadczeniach zbieranych na ulicy, w parku, piekarni i na prywatnym balkonie. Dziękujemy Wam wszystkim za wzięcie udziału w konkursie i bez względu na jego wyniki chcemy Wam powiedzieć – piszcie dalej. Nie zniechęcajcie się, ani nie spoczywajcie na laurach. O wygranej decydują przysłowiowe milimetry, niuanse, opinie, niewykluczony jest nawet przypadek.

Reportaż jest tylko jedną z wielu form dziennikarskich czy literackich, w którą można ubrać swoje obserwacje. Dla niektórych spraw lepsze są inne formy – poszukujcie tych, które będą najlepsze dla Was i Waszego tematu. Zaprzyjaźniajcie się ze swoimi sąsiedztwami, z bibliotekami i ze słownikami synonimów. Wspaniałe historie czają się za każdym rogiem, czekają żeby zostać opowiedziane. Bez względu na wyniki tego konkursu – piszcie dalej.

Z Laureatkami i Laureatami skontaktujemy się telefonicznie/mailowo.

 


Uczniów szkół średnich zapraszamy do konkursu na reportaż o tematyce miejskiej IDĘ W MIASTO. Konkurs ma charakter ogólnopolski, przewidziane są nagrody finansowe (2000 zł) oraz nagrody książkowe. Na reportaże w formie pisemnej, które dotyczą ogólnie rozumianej tematyki miejskiej czekamy do 26 marca. A żeby ułatwić Wam prace, zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego, w którym przewodnicząca jury, znana i ceniona dziennikarka i reporterka Olga Gitkiewicz, podpowie Wam o tym JAK IŚĆ W MIASTO. 🙂 Konkurs odbywa się w ramach III edycji Festiwalu na Faktach – Kutno 2021.

Related posts

One Thought to “Idę w miasto – Konkurs na reportaż – WYNIKI”

  1. […] „Idę w miasto” ogólnopolski konkurs na reportaż https://kdk.net.pl/ide-w-miasto-konkurs-na-reportaz/ […]

Comments are closed.