Ogólnopolski Dom Kultury ?

Kutnowska kultura w sieci! Tymczasowe zamknięcie budynków Kutnowskiego Domu Kultury i Centrum Teatru Muzyki i Tańca wcale nie oznacza zawieszenia ich działalności. O czym przekonać może się każdy (nie tylko w Kutnie), obserwujący nasze strony w mediach społecznościowych. W jednej chwili staliśmy się Ogólnopolskim Domem Kultury!

W tzw. dobie kryzysu mamy przyjemność napisać o niemałym sukcesie! Minął tydzień od momentu jak nagle działalność naszej instytucji zmuszeni byliśmy przenieść do sieci. Zareagować na potrzeby odbiorców należało od razu. I tak w pierwszym tygodniu jak została podjęta decyzja o zamknięciu instytucji kultury, zorganizowaliśmy 6 wydarzeń online, a dodatkowo ruszyliśmy z cyklicznym programem „Kulturalna Kwarantanna„.

„Kulturalna Kwarantanna” to przede wszystkim propozycje zajęć plastycznych dla dzieci i rodziców, origami czy szycia. Pojawi się również młodzież z sekcji KDK czytająca najmłodszym bajki, a także kulinarne przepisy. Wszystko w bardzo przystępnej formie krótkich filmów nagrywanych przez instruktorów domu kultury w domowym zaciszu zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu.

Do sieci trafiają również nagradzane na festiwalach spektakle kutnowskiej Grupy Teatralnej „od jutra”, cieszące się popularnością sztuki Kutnowskiego Teatru Amatorskiego im. Aleksandra Fredry czy dla najmłodszych wesołe bajki Teatru PUSZEK. Do internetu trafiło już 6 spektakli. Są to materiały, które dotychczas dostępne były jedynie w archiwum. Strzałem w 10 są te skierowane do najmłodszych!

Już teraz wiemy, że nasza oferta online trafia nie tylko do mieszkańców naszego miasta, ale i do odbiorców z terenu całego kraju (a nawet świata), co udowodniła rekordowa liczba widzów oglądająca retransmisję spektaklu „Pchła Szachrajka” w ramach projektu Straszaki bawią Dzieciaki. Przed ekranami swoich komputerów, tabletów i smartfonów w jednym czasie zasiadło około 12 tysięcy osób, w tym Polaków mieszkających w Oslo, Dreznie czy Wilnie. Liczba osób, którym w ciągu doby wyświetliła się na ekranie informacja o wydarzeniu „Pchła Szachrajka Online” to 1,6 mln a ponad 50 tys. osób zadeklarowało udział w tej jednej retransmisji spektaklu. [edit] W tej chwili post z video ma ponad 200 tys. odbiorców i ponad 150 tys. wyświetleń. Warto podkreślić, że spektakl jest dostępny cały czas i te liczby rosną. Oczywiście pozostałe opublikowane spektakle również cieszą się dużym zainteresowaniem a w ciągu 7 dni nasza strona na Facebooku osiągnęła przyrost 60% nowych fanów!

Related posts