Stacja Kutno 2023 WYNIKI

Śmiech i melodia. Za nami 19. „Stacja Kutno” 

W miniony weekend odbył się w Kutnie kolejny, pełen emocji Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory, który przyciągnął liczne talenty z całej Polski. Patron wydarzenia był niezwykle barwną postacią, twórczym gigantem polskiej kultury. Jego dziedzictwo wciąż żyje poprzez utwory, które pozostawił po sobie, a także przez wpływ, jaki ma na polską scenę artystyczną.

 W sobotę, w Konkursie “Piosenki Mistrza Jeremiego” udział wzięło jedenastu utalentowanych artystów, prezentując różnorodność muzycznych interpretacji twórczości Przybory. Jury, złożone z doświadczonych profesjonalistów muzycznych, miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzców spośród tak wysokiego poziomu uczestników. Po wysłuchaniu dwudziestu dwóch utworów i burzliwych obradach pierwsze miejsce trafiło do Urszuli Zubek z Warszawy za wykonanie utworów “Zakochałam się w czwartek niechcący” oraz “O! Śnie”, drugie miejsce zajął zespół Fotoplastykon z Warszawy, a trzecie Aleksandra Tocka z Katowic.

Nie można zapomnieć o zaangażowaniu lokalnej społeczności, która nie tylko licznie uczestniczyła w wydarzeniach, ale także aktywnie wspierała organizację festiwalu. Świadczy to o zdolności mieszkańców Kutna do wspólnego tworzenia wyjątkowego wydarzenia kulturalnego na skalę kraju. Prezentacje piosenek “A ta Tola” i “Stacyjka Zdrój” podbiły serca kutnowskiej widowni, która zespołowi Fotoplastykon przyznała Nagrodę Publiczności. Nagroda Prezydenta Miasta Kutno Pana Zbigniewa Burzyńskiego powędrowała do Luizy Ganczarskiej z Warszawy.

Na festiwalowej scenie wystąpili gościnnie laureaci ubiegłorocznego konkursu na interpretację: Robert Puczka i Jan Gostumski. Festiwal stał się platformą inspiracji, gdzie pasjonaci muzyki mieli szansę spotkać się, wymienić doświadczeniami i wspólnie tworzyć niezapomniane wspomnienia.

W ramach „Stacji Kutno”, atmosfera była naprawdę niepowtarzalna. Nie tylko konkurs piosenki dostarczył emocji, ale także liczne towarzyszące wydarzenia artystyczne i kulturalne. Wśród atrakcji znalazło się piątkowe spotkanie autorskie z Marią Wilczek-Krupą, autorką książki „Żuan Don. Biografia Jeremiego Przybory”. Nie zabrakło też urodzinowego spotkania w 110. rocznicę przyjścia na świat Jerzego Wasowskiego. Teresa Drozda i Monika Wasowska prezentowały box CD „No i jak tu nie słuchać piosenek Starszych Panów vol.2”, a wieczór uświetnił koncert w wykonaniu Magdaleny Este i Bogdana Hołowni. Festiwal był więc nie tylko wyjątkowym wydarzeniem muzycznym, ale również miejscem spotkań i wymiany kreatywności.

Festiwal zakończył się w niedzielę, Koncertem Galowym “Piosenki to…? – Osiecka, Młynarski, Przybota, Kofta”, który był nostalgicznym, muzycznym widowiskiem. W utworach mistrzów zaprezentowali się w Kutnie najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej. Młode pokolenie aktorów reprezentowali Marcin Januszkiewicz i Katarzyna Dąbrowska. Swoje interpretacje zaśpiewali też Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki. W roli prowadzącego wystąpił Andrzej Poniedzielski.

Podsumowując, 19. Festiwal „Stacja Kutno” organizowany przez Kutnowski Dom Kultury nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil i wzruszeń, ale również wzmocnił więzi społeczności lokalnej poprzez miłość do dzieł wirtuozów polskiej piosenki. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych edycji, które będą kontynuować tę piękną tradycję artystyczną.

Protokół z obrad jury „STACJA KUTNO” – 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory

Kutnowski Dom Kultury, 16 – 19 listopada 2023r.

Dnia 18 listopada 2023r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach 19. “Stacja Kutno” Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory.
Jury w składzie:
✨ Elżbieta Zapendowska – muzyk, trener wokalny
✨ Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia
✨ Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, muzyk i pedagog śpiewu
✨ Małgorzata Żurańska-Wilkowska – muzyk, wokalistka, laureatka Stacji Kutno
po wysłuchaniu 22 utworów zaprezentowanych przez 11 wykonawców postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
🏘 Nagrodę Prezydenta Miasto Kutno Pana Zbigniewa Burzyńskiego – o wartości 2 500 zł brutto, oraz upominki ufundowane przez TEEKANNE i Kutnowski Dom Kultury za wykonanie utworów „Średnie miasta” i „Już czas na sen” otrzymuje Luiza Ganczarska z Warszawy.
* * *
🏅 I Wyróżnienie w wysokości 1 500 zł brutto ufundowaną przez Kutnowski Dom Kultury oraz upominki ufundowane przez Teekanne i KDK za wykonanie utworów „Ballada o Lorelei” i „Boję się tej melodii” otrzymuje Maria Cynk-Mikołajewska z Warszawy.
🏅 II Wyróżnienie w wysokości 1 500 zł brutto ufundowaną przez Kutnowski Dom Kultury oraz upominki ufundowane przez Teekanne i KDK za wykonanie utworów „Ja pana w podróż zabiorę” i „Dla Ciebie jestem sobą” otrzymuje Natalia Kawszyn z Płocka.
🥉 III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł brutto ufundowaną przez PWiK Kutno oraz upominki ufundowane przez Teekanne i KDK za piosenki „Dla Ciebie jestem sobą” i „Droga do Ciebie” otrzymuje Aleksandra Tocka z Katowic.
🥈 II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 zł brutto ufundowaną przez Polfarmex S.A. oraz oraz upominki ufundowane przez Teekanne i KDK za piosenki „A ta Tola” i „Stacyjka Zdrój” otrzymuje zespół FOTOPLASTYKON z Warszawy.
🥇 I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto ufundowaną przez MAVEX MAREK MICHALSKI oraz upominki ufundowane przez Teekanne i KDK za piosenki „Zakochałam się w czwartek niechcący” i „ O! Śnie” otrzymuje Urszula Zubek z Warszawy.
* * *
👥 Nagrodę Publiczności o wartości 2 000 zł brutto ufundowaną przez RosaĆwik oraz największą ilość głosów za piosenki „A ta Tola” i „Stacyjka Zdrój” otrzymuje zespół FOTOPLASTYKON z Warszawy.
* * *
🏆 Nagrodę Stowarzyszenie SAWP w wysokości 1 000 euro brutto za piosenki „Średnie miasta” i „Już czas na sen” otrzymuje Luiza Ganczarska z Warszawy.
* * *
🌹 Dodatkowe wyróżnienie ufundowane przez Pana Tadeusza Pałkę właściciela firmy „RÓZE Pałka” z Końskowoli – talon o wartości 1 500 zł na zakupy w szkółce różanej otrzymuje Urszula Zubek z Warszawy.
* * *
🏆 W imieniu Prezesa Fundacji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie – Mateusza Marchewki, nominację do 60. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2024 r. otrzymuje Luiza Ganczarska z Warszawy.
* * *
Pozostali uczestnicy i akompaniatorzy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Teekanne i Kutnowski Dom Kultury.

GRATULUJEMY!

Related posts