Stacja Kutno 2021 WYNIKI

Protokół z obrad jury „STACJI KUTNO🎩 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory – Kutnowski Dom Kultury, 17 – 21 listopada 2021.

Dnia 20 listopada 2021r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.

Jury w składzie:

1. Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, muzyk i pedagog śpiewu

2. Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia

3. Bogdan Hołownia – muzyk, kompozytor

4. Darek Sikorski – aktor i reżyser, sekretarz jury

po wysłuchaniu 20 utworów zaprezentowanych przez 10 wykonawców postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

⭐ I Wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 zł brutto ufundowaną przez ZAiKS, upominki ufundowane przez PHU Przyłoga i KDK za wykonanie utworów „Nie budźcie mnie” i „O, Romeo!” otrzymuje Ida Szebla ze Starego Wielisława.

⭐ II Wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 zł brutto ufundowaną przez P.B.P. TRAKT Bobrzak, Tecław Sp.j., upominki ufundowane przez KDK za wykonanie utworów „Rodzina” i „Prysły zmysły” otrzymuje Voice Ekipa ze Skierniewic.

🥉 III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł brutto ufundowaną przez Polfarmex SA, upominki ufundowane przez Galerię Różaną, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK za piosenki „Jam Król Kreon wspaniały” i „Uśmiechnij się, Polaku!” otrzymuje Klub Szyderców Bis z Poznania.

🥈 II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 zł brutto ufundowaną przez ZAiKS oraz upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK za piosenki „Średnie miasta i „SOS” otrzymuje Zespół JPG z Piotrkowa Trybunalskiego.

🏆 I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto ufundowaną przez MAVEX MAREK MICHALSKI oraz upominki ufundowane przez Galerię Różaną, PHU Przyłoga ufundowane przez KDK za piosenki „Jak zatrzymać chwilę tę” i „Bądź mi tatą” otrzymuje Aleksandra Bogucka z Warszawy

Pozostali uczestnicy: Katarzyna Domalewska, Szymon Piątkowski, Filip Rychcik, Martyna Maciąg otrzymują upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Kutnowski Dom Kultury.

Akompaniatorzy Paweł Grzesiuk, Agnieszka Gruczek i Michał Ruksza otrzymują upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Kutnowski Dom Kultury.

Jury zwraca uwagę na wysoki poziom wykonawczy oraz a także na to, że dobór akompaniamentu ma ogromny wpływ na wykonanie i jego odbiór.

* * *

Jury w osobie Bogdana Hołowni po przesłuchaniu 10 wykonawców w imieniu fundatora:

🌹 Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna Pana Zbigniewa Burzyńskiego – o wartości 2 500 zł brutto, oraz upominki ufundowane przez Kutnowski Dom Kultury otrzymują Maja Koterba i Paweł Grzesiuk z Warszawy za piosenki „Nie pamiętam” i „Portugalczyk Osculati”.

* * *

💿 Nagrodę przyznaną przez Rodzinę Przyborów (Annę i Konstantego) w tym roku otrzymuje („Z dużym ukłonem dla świetnej muzycznej współpracy wokalistki i akompaniatora i zachęta, aby dalej ze sobą występowali”) Maja Koterba i Paweł Grzesiuk z Warszawy za piosenki „Nie pamiętam” i „Portugalczyk Osculati”.

Nagrodą jest możliwość nagrania w profesjonalnym studio własnego materiału muzycznego i wydanie płyty CD.

* * *

👥 Nagroda Publiczności w Koncercie Konkursowym „STACJA KUTNO” 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory

Dnia 20 listopada 2021r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.

Komisja licząca głosy w składzie:

1. Magdalena Mitlas-Kostrzewa

2. Anna Jasińska

3. Dominika Staniszewska

po przeliczeniu wszystkich Kuponów Konkursowych stwierdza, że w głosowaniu oddano 179 głosów, w tym 6 nieważnych.

👥 Nagrodę Publiczności o wartości 1 000 zł brutto ufundowaną przez RosaĆwik oraz upominki ufundowane przez Hurt-Pap, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK oraz największą ilość głosów otrzymuje Szymon Piątkowski ze Świecia za piosenki „Ballada Jarzynowa” i „Herbatka”.

* * *

🌹 Dodatkowe wyróżnienie: bon wartości 1 000 zł na sadzonki róż ufundowane przez Pana Tadeusza Pałkę właściciela firmy „RÓŻE Pałka” z Końskowoli, otrzymuje Katarzyna Domalewska z Warszawy.

* * *

🎙 Nagroda ufundowana przez Dominikę Barabas – wokalistkę, kompozytorkę i laureatkę Stacji Kutno, przyznawana w tym roku po raz drugi, otrzymuje basista Paweł Grzesiuk z Warszawy.

Nagrodą jest kwalifikacja do finałowej czwórki wiosennej edycji MiNi Songwriting Camp ZAiKS 2022.

* * *

🎙 Prezes Fundacji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie – Mateusz Marchewka, nominuje do 58. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2022r. Aleksandrę Bogucką z Warszawy.

* * *

Related posts