Stacja Kutno 2020 wyniki konkursu

„STACJA KUTNO 2020” 16. Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory

Kutnowski Dom Kultury, 22 listopada 2020r.

W dniach 10 – 16 listopada  2020r. odbyły się online przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.

Jury w składzie:

  1. Magdalena Ptaszyńska – muzyk, wokalistka, trener wokalny
  2. Dariusz Michalski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia
  3. Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia
  4. Darek Sikorski – aktor i reżyser

po wysłuchaniu 40 utworów zaprezentowanych przez 20 wykonawców postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

Nagrodę ufundowaną przez ZAiKS o wartości 2 000 zł brutto za piosenki „Śmierć ptaka” i „Taka pustka” otrzymuje Patrycja Mizerska z Bielawy.

Jury w imieniu fundatora Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna Pana Zbigniewa Burzyńskiego – o wartości 2 500 zł brutto, postanowiło przyznać Karolinie Lizer z Warszawy za wykonanie utworów „Herbatka” i „Jak zatrzymać tę chwilę”.

I Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez ZAiKS za wykonanie utworów „Upiorny twist” i „Kaziu, zakochaj się” otrzymuje Katarzyna Mazur z Krasocina.

II Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez ZAiKS za wykonanie utworów „Cisza leśna” i „Piosenka dosmucacza” otrzymują Mirka Szawińska i Jagoda Uniewicz z Warszawy.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł brutto ufundowaną przez Polfarmex S.A., za piosenki „W słowach ślad tylko został” i „Zmierzch” otrzymuje Ida Szebla z Bielawy.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 zł brutto ufundowaną przez firmę Mavex Marek Michalski, za piosenki „Ballada o aniele stróżu” i  „Piosenka z filmu ‘Parasolki z Cherbourga’” otrzymuje Joanna Czajkowska z Torunia.

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto ufundowaną przez Dyrektora Wytwórni Płynów Infuzyjnych w Kutnie Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o. Pana Krzysztofa Strękowskiego za piosenki „A ta Tola” i „Stacyjka Zdrój” otrzymuje Kamila Banasiak z Kutna.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Kutnowski Dom Kultury.

 

Nagrodę przyznaną przez Rodzinę Przyborów (Annę i Konstantego) w tym roku otrzymuje duet Mirka Szawińska i Jagoda Uniewicz z Warszawy. Nagrodą jest możliwość nagrania w profesjonalnym studio własnego materiału muzycznego i wydanie płyty CD.

Prezes Fundacji Studenckiego Festiwalu Piosenki w KrakowieMateusz Marchewka, nominuje do 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2021r. Kamilę Banasiak z Kutna i Patrycję Mizerską z Bielawy.

Nagroda ufundowana przez Dominikę Barabas – wokalistkę, kompozytorkę i laureatkę Stacji Kutno, przyznawana w tym roku po raz pierwszy, otrzymuje Karolina Lizer z Warszawy. Nagrodą jest dwudniowa sesja nagraniowa w profesjonalnym studio nagrań.

Tradycyjnie zostały przyznane również Nagroda Publiczności sponsorowana przez RosaĆwik oraz nagrody specjalne od Tadeusza Pałki!

 

 

Related posts