Nagroda Ministra Kultury dla Jadwigi Rzetelskiej z KDK

W trakcie 44. Święta Róży wręczono Jadwidze Rzetelskiej odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Moment uhonorowania wieloletniego instruktora KDK ma niezwykle symboliczne znaczenie – pani Jadwiga Rzetelska była bowiem jedną z pierwszych osób przygotowujących aranżacje florystyczne w Kutnowskim Domu Kultury. Jej czterdziestoletnia praca jest dowodem niesamowitego zaangażowania i pasji wyjątkowej osoby zasłużonej dla kultury miasta. Dlatego też warto przypomnieć ważniejsze momenty z jej kariery zawodowej.

Jadwiga Rzetelska rozpoczęła pracę w Kutnowskim Domu Kultury 1 września 1979 roku.

Na początku swojej pracy zajmowała się sekcją fotograficzną i kinem (jako kierownik). Zorganizowała pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej największymi osiągnięciami było stworzenie i prowadzenie Teatru PUSZEK i Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA. Do tej pory pod opieką Jadwigi Rzetelskiej powstało 55 spektakli oraz kilka musicali, które od lat gromadziły liczną publiczność, zachwyconą profesjonalizmem, zaangażowaniem i wysokim poziomem artystycznym.

Poza tym Jadwiga Rzetelska wprowadziła szereg imprez cyklicznych, które wzbogaciły ofertę kulturalną i edukacyjną naszego miasta, są to: WIELKI KONKURS RECYTATORSKI ,,ZWIERZĄTKOWO’’ , I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM , I TY MOŻESZ ZOSTAĆ GWIAZDĄ, PRZYSTANEK DZIECKO, BAW SIĘ RAZEM Z NAMI, FERIE BEZ NUDY oraz konkursy recytatorskie, warsztaty teatralne dla dzieci i nauczycieli.

Dorobek artystyczny i pedagogiczny Jadwigi Rzetelskiej to 55 premier, 24 edycje Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA, 38 lat działalności Teatru PUSZEK i tysiące widzów, ale także dziesiątki wychowanków. Dzieci i młodzież z Teatru PUSZEK niejednokrotnie podkreślają też jak ważnym momentem w ich życiu było uczestnictwo w zajęciach teatralnych, dzięki którym zyskali pewność siebie, umiejętność pracy w grupie i nowych przyjaciół. Jest to niewątpliwie największa choć niemierzalna zasługa działalności animacyjnej Jadwigi Rzetelskiej, a wdzięczność wychowanków to nagroda równie cenna co ta od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Related posts