Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

PLENER: Elżbieta Dzikowska – Różne oblicza piękna. Co robią kobiety żeby się podobać? – wystawa fotografii

30 kwietnia 2021 - 19 maja 2021

Free

Elżbieta Dzikowska – Różne oblicza piękna. Co robią kobiety żeby się podobać? – wystawa fotografii

„Jestem kobietą, nic więc dziwnego, że podczas moich, kilkudziesięcio już letnich podróży po świecie ta problematyka zwróciła moją uwagę. Zwłaszcza dzięki fotografii, która pokazuje lepiej niż słowo jak odmienne są pojęcia piękna na różnych kontynentach, w różnych krajach, w różnych cywilizacjach i klimatach. Starałam się to udokumentować. To nie jest moje tylko spostrzeżenie, ale potwierdzam, że kobiety pragną się podobać. Nie tylko mężczyznom, ale także innym kobietom, a przede wszystkim samym sobie.

Ładny wygląd sprzyja dobremu samopoczuciu. Więc kobiety od wieków się stroją, wymyślają coraz to nowe fryzury, noszą biżuterię, malują się, tatuują, zależnie od swoich wzorców kulturowych. W etiopskim plemieniu Mursi wkładają sobie w przedziurawioną dolną wargę gliniany krążek, w birmańskim plemieniu Padang zakładają na szyję obręcze, w wielu krajach popularne są tatuaże a nawet skaryfikacje. To wysoka cena piękna. Na szczęście, bardziej popularne jest przydawanie sobie urody dzięki biżuterii, która bywa dziełem sztuki ale i amuletem chroniącym przed różnymi dopustami. To, co robią kobiety, żeby się podobać, jest zatem bardzo ważnym przejawem kultury i tradycji, która – o dziwo! – bywa podobna mimo wielkiej niekiedy odległości.

Zapraszam serdecznie mieszkańców Kutna do obejrzenia mojej wystawy.”

– Elżbieta Dzikowska

Wystawę można oglądać w dniach od 30 kwietnia 2021 do 19 maja 2021 w Kutnie, przy ul. Kościuszki 26, na parkanie Stadionu Miejskiego.

Wystawie towarzyszy konkurs fotograficzny. Do wygrania atrakcyjne nagrody książkowe, w tym egzemplarze z autografem autorki wystawy.

Details

Start:
30 kwietnia 2021
End:
19 maja 2021
Cost:
Free
Event Category:
Event Tags:
, , , , ,

Venue

Stadion Miejski w Kutnie
ul. Kościuszki 26
Kutno, łódzkie 99-300 Polska

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content