Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

🟣 KDK: „Z czasem” – Wystawa obrazów Magdaleny Radzimirskiej

15 grudnia 2023 🗓 18:00 - 20 stycznia 2024 🗓 12:00

Free

„Z czasem” – Wystawa obrazów Magdaleny Radzimirskiej

📅 WERNISAŻ – 15 grudnia 2023 (piątek) godz. 18:00
🏠 Kutnowski Dom Kultury, 2 piętro, Galeria Okno na Sztukę
⏳ Wystawa dostępna w dniach 15.12.2023 – 20.01.2024

🎫 Wstęp wolny

Magdalena Radzimirska urodziła się w 1956 roku w Kutnie. Jest specjalistką do spraw reklamy i marketingu. Zawodowo związana była z lokalnymi rozgłośniami radiowymi: Radiem Boss, Radiem Łódź, Radiem Plus i Radiem Q. Obecnie przebywa na emeryturze.

Maluje od 1980 roku, głównie pejzaże i martwe natury techniką olejną na płótnie, rzadziej używa farb akrylowych. Charakterystyczne dla Jej malarstwa są zdecydowane pociągnięcia pędzla, nakładanie warstw farby szpachlą, nasycone kolory i światłocienie. Dzięki tej metodzie obrazy są wyraziste i posiadają własną dynamikę. Pokonywanie przestrzeni, targane wiatrem korony drzew, nadciągająca burza, ognie zachodu słońca czy omdlewający kwiatowy rozkwit implikują nieustanny ruch w przyrodzie, ale i niosą zapowiedź nieuchronnych zmian. W obrazach uchwycony został  moment przed ich nadejściem. Wszystko to ma związek z upływem czasu.

Źródłem inspiracji jest dla artystki twórczość Sisleya, Renoir’a, Podkowińskiego i Wyczółkowskiego.

Będąc członkinią Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, w latach 1981-1998 autorka uczestniczyła w plenerach artystycznych organizowanych przez stowarzyszenie i brała udział w zbiorowych wystawach poplenerowych. W 1988 roku, w Galerii “Dworek Modrzewiowy”, odbyła się pierwsza wystawa indywidualna Jej obrazów. Kolejne lata to zmiana miejsca zamieszkania i poszukiwanie nowych form wyrazu. W owym czasie wiele obrazów trafiło do prywatnych kolekcji i w ten  sposób uległo rozproszeniu. Po kilkuletniej przerwie w uprawianiu malarstwa Magdalena Radzimirska wkroczyła w nowy etap drogi twórczej. Obecnie uprawia malarstwo abstrakcyjne, które, jak twierdzi, jest odbiciem nowego etapu w Jej życiu i innego postrzegania rzeczywistości.

Grażyna Baranowska (TPZK)

Partnerem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Details

Start:
15 grudnia 2023 🗓 18:00
End:
20 stycznia 🗓 12:00
Cost:
Free
Event Category:
Event Tags:

Organizers

Kutnowski Dom Kultury
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej

Venue

Galeria “Okno na Sztukę” KDK
Żółkiewskiego 4
Kutno,
+ Google Map

Skip to content