Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KDK: Wernisaż wystawy plastycznej „Wieloformy. Brama”

7 października 2021 🗓 18:00 - 19:00

Free

Wystawa „Wieloformy. Brama” będzie jednym z wydarzeń XII Festiwalu Szaloma Asza. Wernisaż odbędzie się 7 października 2021 r. o godz. 18.00 w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury.

Autorzy wystawy: Elżbieta Czerniec-Jaworska, Dariusz Kaca, Witold Kaliński, Halina Kamińska, Anna Krzemińska, Renata Mieszkowska, Agata Nowak, Joanna Paljocha, Grzegorz Stemplewski, Danuta Wieczorek.

W programie wernisażu czytanie fragmentów powieści Reb Szlojme Bogacz Szaloma Asza w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego przy akompaniamencie Pawła Zielaka (saksofon).

Brama posiada swoje symboliczne odniesienia w każdej kulturze i poprzez to jest również łącznikiem pomiędzy światem form plastycznych a literaturą. Jej bogate odniesienia możemy zaobserwować w religii chrześcijańskiej i judaistycznej. Motyw bramy pojawiał się również w powieściach Szaloma Asza.

Tytuł wystawy jest hasłem, rodzajem klucza otwierającego bramy wyobraźni autorów. Celem jest powołanie utworów plastycznych, które poprzez swoje rudymenty zwiążą się z literaturą Szaloma Asza.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenia „Dom Pracy Twórczej – Nowa Wieś”

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutno

Wystawę można będzie oglądać do 2 listopada 2021.

Szczegóły

Data:
7 października 2021
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Galeria „Okno na Sztukę” KDK
Żółkiewskiego 4
Kutno,

Skip to content