Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

KDK: „Wyjść z obrazu czyli kwarantanna ze sztuką” – wernisaż wystawy

10 września 2022 🗓 18:00 - 19:00

Free

Pandemiczny czelendż Walczaki* Grabowscy* czyli Grabków kontra Gdańsk

* Walczaki: Agnieszka, Cezary, Franek, Grabków gmina Kutno
* Grabowscy: Wiola, Marcin, Zuza, Antoni, Hania, Gdańsk a dokładniej Wyspa Sobieszewska

Co robić w zamknięciu? Znaleźć sobie (baaa całej rodzinie) twórcze zajęcie!

Zaczęło się od Getty Museum w Los Angeles, to ono zainspirowało nas do zabawy ze sztuką. Następnie z podobną inicjatywą wyszło Muzeum Narodowe w Warszawie, pod hasłem #niebawemwnwm, zaprosiło do odtwarzania w domowych pieleszach obrazów, korzystając ze zbiorów cyfrowych ich kolekcji sztuki.

Od marca do kwietnia 2020 stworzyliśmy prawie 70 interpretacji obrazów, głównie portretów i martwych natur. Każda seria dla drugiej rodziny była niespodzianką! Ogromne emocje i wzruszenia a przede wszystkim masa radości, tak potrzebna w tym trudnym czasie!

W domu znalazło się wszystko co potrzebne: deska z serem jako paleta Jacka Malczewskiego, doniczka jako czepiec, obrusy, prześcieradła, papier, słoma, warsztat samochodowy, stajnia i… kukurydza w puszce.
Zdecydowanie wolałyśmy z Wiolą być za aparatem niż przed, z oczywistych powodów: kontroli nad fotografowanym obiektem i wrodzonego zamiłowania do cykania zdjęć. Gorzej mieli Ci którzy fotografowali nas bo wymagamy od siebie a od innych w tej materii to hohoho!
Kiedyś jeszcze podsumujemy to sceną zbiorową, póki co szukamy właściwego obrazu z ośmioma postaciami plus ewentualnie psy, koty, koń i inne okoliczności przyrody 🙂 oraz fotografa, który to wszystko wytrzyma! Jak mają Państwo jakiś pomysł to prosimy o podpowiedź.
Za jakość zdjęć uprzejmie przepraszamy! Do dyspozycji były komórki ze wszystkimi ich wadami ale też zaletami. Taki czelendż!

Mamy nadzieję że będą się Państwo dobrze bawić oglądając nasze wyczyny, a co najważniejsze, że zainspirujemy Was do udziału w rodzinnym konkursie pod tytułem „Wyjdź z ramy”, którego szczegóły na stronie i w wydawnictwach Kutnowskiego Domu Kultury.

Miłego odbioru życzą

Walczaki i Grabowscy

Wystawę można oglądać od 9 do 25 września 2022 / Galeria „Okno na sztukę” II piętro – Kutnowski Dom Kultury

10 września 2022 godz. 18:00 wernisaż wystawy.

Wystawie towarzyszy konkurs, również pod nazwą „Wyjść z obrazu”. Przedmiotem Konkursu jest wykonanie zdjęcia będącego interpretacją wybranego dzieła sztuki. Uczestnicy konkursu w domowych warunkach przy użyciu dostępnych im materiałów, wykonują własną interpretację wybranego dzieła. Fotografia może być wykonana dowolnym sprzętem i poddana obróbce w dowolnym programie. Wykluczamy jedynie „podkładanie” innego  tła niż to, na którym zdjęcie zostało wykonane.

Konkurs adresowany jest do całych rodzin, ma to być wspólna zabawa i praca zbiorowa. Na zdjęciu może być dowolna ilość osób lub jedna, a w koncepcji i przygotowaniach uczestniczyć mogą wszyscy członkowie rodziny.

Uczestnik zgłasza na Konkurs pracę w formie wydruku w formacie A3 lub A4 do Kutnowskiego Domu Kultury lub wysyła emailem na adres konkursy@kdk.net.pl

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Konkurs kończy wystawa nagrodzonych prac.

Termin zgłaszania prac upływa 15 października 2022. Konkurs adresowany jest do mieszkańców Kutna i Powiatu Kutnowskiego.

SZCZEGÓŁY: Wyjść z obrazu – REGULAMIN KONKURSU

Details

Date:
10 września 2022
Time:
18:00 - 19:00
Cost:
Free
Event Categories:
,

Venue

Galeria „Okno na Sztukę” KDK
Żółkiewskiego 4
Kutno,
+ Google Map

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content