Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wachlarz Sztuki w Kinie KDK – Koncert: Brel, nie opuszczaj nas

31 stycznia 2019 🗓 18:15

20zł – 25zł

Brel. Ne nous quitte pas – Brel, nie opuszczaj nas
– przejmujący koncert jednego z największych twórców francuskiej piosenki

Niepowtarzalna okazja do obejrzenia zrekonstruowanego cyfrowo koncertu – specjalny prezent od Kina KDK z okazji Festiwal Frankofonii 2019 dla miłośników kultury francuskiej i wszystkich melomanów!

Bilety w cenie 20-25zł

W roku 2018 obchodziliśmy 40. rocznicę śmierci znakomitego belgijskiego barda, kompozytora, piosenkarza i aktora, Jacques’a Brela. By uhonorować twórczość Artysty, prezentujemy Państwu odrestaurowany cyfrowo koncert, który zachwyci wielbicieli Brela zasłuchanych w jego muzyce od lat, ale i poruszy nowe pokolenia.
Pełne pasji wykonania, ich prostota i intensywność, siła poezji i charyzma Brela niosą słuchaczom niezapomniane przeżycia. Jak mówi jego syn, France Brel, publiczność pozostawała często w przekonaniu, że Artysta przybył do ich miasta śpiewać tylko dla nich. Dla każdego z osobna.

Słowo od France Brel, córki piosenkarza, dyrektorki Fundacji Jacques’a Brela:

Ochrona i odtwarzanie dokumentów w celu ich publicznego udostępnienia w celu ich przekazania młodszym pokoleniom jest jedną z misji Fundacji Brela, utworzonej w Brukseli w 1981 roku. Ten wieczór w kinie jest najlepszym przykładem naszej bieżącej pracy, przeprowadzonej na archiwalnych rejestracjach koncertów mojego ojca.
Tych z was, którzy będą uczestniczyć w tym wydarzeniu, chcę zapewnić, że dzięki magii technologii mój ojciec ponownie otwiera ramiona i serce, pełne czułości, którą czuł dla ludzkości z całą mocą jego słów i intensywną prostotą jego przekazu.

Słowo od Michaela Grassi, MD Universal Music Media and Content:

Podziwiać Brela na scenie było niezapomnianym przeżyciem, był artystą obdarzonym wyjątkową charyzmą i osobowością. Pokazując te dwa koncerty w ramach jednego wieczoru w kinach w odrestaurowanej wersji o wysokiej rozdzielczości, Universal Music France z dumą oferuje swoim odbiorcom wspomnienie wielkiego artysty Jacques’a Brela, ale także pragnie przedstawić go nowym pokoleniom.

Details

Date:
31 stycznia 2019
Time:
18:15
Cost:
20zł – 25zł
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/2381916445371518/

Venue

Sala widowiskowo-kinowa KDK
KDK, Żółkiewskiego 4
Kutno, łódzkie 99-302 Polska
Phone
242542137
View Venue Website

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content