Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

17. „Stacja Kutno” Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory

17 listopada 2021 🗓 18:00 - 21 listopada 2021 🗓 20:00

Przystanek I

30 września, godz. 18.00, bilet 10 zł / CTMiT

Izabella Kurlanda i Bartłomiej Jakubowski koncert laureatów Stacji Kutno 2019

 

Przystanek II A

24 października, godz. 16.00, wstęp wolny / Cukiernia Wasiakowie

Spotkanie z Grzegorzem Wasowskim – promocja trzech wydawnictw książkowych

Sponsor : Cukiernia Wasiakowie

 

Przystanek II B

24 października, godz. 18.00, bilet 10 zł  / CTMiT

„Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego” Piotr Zubek z zespołem

 

17 listopada (środa), wstęp wolny / hol Kutnowski Dom Kultury

Wystawa pokonkursowa X konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory

 

🎩 Przystanek III / Centrum Teatru Muzyki i Tańca

17 listopada (środa), godz. 18.00 / wejściówki dostępne od 8.11 w kasie KDK

„Królowe Festiwali” – Bończyk / Gadt / Osińska / Ptaszyńska / Kwiatkowska

Retransmisja Koncertu Galowego Stacji Kutno 2020

Zapraszamy na niezwykły koncert będący częścią najstarszego ogólnopolskiego festiwalu poświęconego twórczości Jeremiego Przybory, czyli Stacji Kutno. Ze względów ograniczeń związanych z pandemią koncert ten nie mógł się odbyć w zaplanowanym czasie, czyli w listopadzie 2020r. Nagraliśmy go 22 maja 2021r. – całość wydarzenia została zarejestrowana w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury, a premiera miała miejsce 30 maja 2021 r.

W koncercie usłyszymy: Tańczące Eurydyki, Zapomniałam, Nie wrócą te lata, Mówiły mu, Wymyśliłam Cię, Nie wierz mi, nie ufaj mi, Pamiętam Ciebie z tamtych lat, Muzyk, muzyk…, Moja muzyka to ja, Serca gwiazd, A gdzie to siódme morze, Aleja gwiazd, Tyle słońca w całym mieście, Finał.

Występują: Olga Bończyk, Anna Gadt, Aleksandra Kwiatkowska, Dorota Osińska, Magda Ptaszyńska, Małgorzata Żurańska-Wilkowska, Paulina Brzozowska
Prowadzący: Dariusz Michalski
Zespół: Jakub Duda – gitary, Michał Dziewiński – perkusja, Przemek Florczak – saksofon, klarnet basowy, Krzysztof Pacan – bas, Miłosz Wośko – instrumenty klawiszowe, kierownik muzyczny
Aranżacje: Miłosz Wośko. „Muzyk, muzyk”, „Mówiły mu”, „Finał” – wykorzystane oryginalne aranżacje piosenek, „Serca gwiazd” – Aranżacja: Jakub Orłowski
Muzyka czołówki: Sunset Strip autorstwa Audionautix
Światła: Zbyszek Kamiński
Dźwięk: Andrzej Kijanowski
Grafiki: Marta Fijałkowska Wybór wizualizacji: Krzysztof Ryzlak Współpraca techniczna, obsługa sceny: Łukasz Albiniak, Jarosław Szymaniak, Maciej Wasielewski
Współpraca: Agnieszka Bregier, Anna Jasińska, Wioleta Maciejewska, Magdalena Mitlas, Dominika Staniszewska. Realizacja obrazu: Michał Tomczak – kamera, Rafał Owczarek – kamera, Marcin Żylak – kamera
Postprodukcja: Marcin Żylak – montaż, Andrzej Izdebski – mastering dźwięku
Pomysł, scenariusz, reżyseria: Krzysztof Ryzlak
Sponsor Główny Koncertu Galowego: Fresenius Kabi. Sponsor: STOART
Produkcja: KUTNOWSKI DOM KULTURY 2021

 

🎩 Przystanek IV / Centrum Teatru Muzyki i Tańca

18 listopada (czwartek), godz. 18.00 / wejściówki dostępne od 8.11 w kasie KDK

„Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną?”

Spotkanie autorskie z Remigiuszem Grzelą

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądały relacje tej słynnej pary, książka „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata” Remigiusza Grzeli jest właśnie dla Was. Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat – ona uznawana za seksbombę okresu PRL, ON za wpływowego i bezkompromisowego pisarza. Jacy byli naprawdę i przede wszystkim, jaką mieli relację ze sobą? „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata” autorstwa Remigiusza Grzeli stanowi pogłębioną i dokładną analizę zarówno związku dwojga pełnych pasji artystów, jak i osobowości każdego z nich z osobna. Ich relacja, chociaż trudna i bardzo burzliwa, prezentuje się także jako pełna troski i miłości. Grzela przedstawia czytelnikowi związek dwojga niezwykle silnych i niezależnych jednostek, które mimo wszelkich przeciwności i różnic charakterów, potrafili zbudować relację solidną i kochającą, jednocześnie zupełnie niezwykłą, cieszącą się swoimi własnymi prawami. Jeśli zatem interesuje Cię zarówno dynamika owego małżeństwa, jak i portrety Jędrusik oraz Dygata, lektura książki „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną?” jest zdecydowanie dla Ciebie.

Pisarz i dramaturg, urodzony w 1977 roku w Starogardzie Gdańskim. Mieszka w Warszawie. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Jego zainteresowania kulturą, związkiem kultury i życia, a także pograniczami zaowocowały zbiorem „Rozum spokorniał. Rozmowy z twórcami kultury” (Warszawa 2000); „Nauka a polityka. Dziwne losy filozofii prawa w Polsce” (Warszawa 2001), „Hotel Europa” (Warszawa 2009, rozmowy z Anną Prucnal i Normą Bosquet z tej książki otrzymały nominacje do nagród im. Barbary N. Łopieńskiej i Grand Press) i „Wolne” (Warszawa 2012, rozmowa z Wandą Wiłkomirską z tej książki otrzymała drugą nagrodę w konkursie im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy). Jest też autorem wywiadów-rzek „Marian Kociniak. Spełniony” (Warszawa 2010) i „Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbruck, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy” (Warszawa 2013, nominacja do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej). Grzela przeprowadził również wywiady z Ireną Jun i Stanisławem Brudnym opublikowane jako „To, co najważniejsze” (Warszawa 2015). Oprócz tego wydał podwójną biografię dwóch znamienitych reporterek – Oriany Fallaci i Teresy Torańskiej („Podwójne życie reporterki”, Warszawa 2017) a w 2020 „Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną? Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata”.

 

🎩 Przystanek V / Kino Kutnowski Dom Kultury

19 listopada (piątek), godz. 18.00, bilet 16 i 14 zł

„Bo we mnie jest seks” film fabularny

Premiera filmu o Kalinie Jędrusik

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie… „Bo we mnie jest seks” to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej. Na ekranie zobaczymy także inne barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński)

Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz
Scenariusz: Katarzyna Klimkiewicz / Patrycja Mnich
Premiera: 19 listopada 2021 (Polska)
Nagrody: Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca Maria Dębska na 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

 

🎩 Przystanek VI / Kutnowski Dom Kultury

20 listopada (sobota), godz. 18.00 / wejściówki dostępne od 8.11 w kasie KDK

„Piosenki Mistrza Jeremiego” 17. Konkurs na interpretację piosenek Jeremiego Przybory

🔴 TRANSMISJA NA ŻYWO na kanale YouTube Kutnowskiego Domu Kultury 👈 SUBSKRYBUJ

Jury: Paweł Sztompke, Bogdan Hołownia, Magda Ptaszyńska, Darek Sikorski

MAGDA PTASZYŃSKA
Wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Urodzona w Kutnie. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, w zakresie wokalistyki. Od 2004r. zajęła się edukacją muzyczną młodych ludzi. W oparciu o własny, autorski program prowadzi z powodzeniem warsztaty wokalne, z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenki na terenie całej Polski. Od 2007r. związana z Autorską Szkołą Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.
Po raz trzynasty w jury Stacji.

BOGDAN HOŁOWNIA
Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordony`ego. W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.
Po powrocie do kraju współpracował z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim, Jerzym Skalskim, Markiem Jakubowskim, Patrykiem Pilasiewiczem.
Został laureatem Grand Prix Jazz „Melomani” za 2002 rok w kategorii – artysta roku „Jazzowy Oscar”.
W 2007 nagrał wraz z Lorą Szafran wspaniałą płytę Droga do ciebie z piosenkami duetu Przybora-Wasowski. W 2008 roku wydał płytę Zmierzch z utworami Jerzego Wasowskiego granymi na fortepianie solo, a w 2010 wraz z Greg’iem Hopkins’em, Jerry’m Vejmola, Bronkiem Suchankiem i Joe Hunt’em nagrał i wydał płytę Jerzy Wasowski – Songbook. W październiku br. Bogdan Hołownia zadebiutował jako kompozytor piosenek do słów Jana Wołka w wykonaniu Agnieszki Wilczyńskiej.
Na Stacji po raz siódmy, jako juror po raz szósty.

PAWEŁ SZTOMPKE
Z wykształcenia jest muzykologiem, a dziennikarzem Polskiego Radia od 1977. Zajmuje się muzyką, niegdyś w Trójce, od lat w Jedynce. Jego specjalnością muzyczną, radiową jest muzyka filmowa, ale nie tylko – zaciekawiają go wszelkie tematy kulturalne. Obecnie w Jedynce można usłyszeć go w ciągu dnia (Muzyczna Jedynka) i nocą (Noc w Jedynce). Bardzo lubi to, co robi. Interesuje się filmem, muzyką i nie wierzy w życie pozaradiowe.
Na Stacji po raz trzeci, jako juror po raz czwarty.

DAREK SIKORSKI
Aktor, reżyser, instruktor teatralny urodzony w Kutnie. Zagrał w filmach „Ostatni dzwonek”, „Odjazd”, „Białe małżeństwo”, „Tato”, „Sara”, „Arsen Lupin”, „Lawa”, „Trzynasty posterunek” oraz przedstawieniach Pracowni Teatr, Teatru na Woli, Starej Prochoffni, Szwedzkiej 2/4, Rozmaitości, Komedii.
Zawsze między Kutnem i Warszawą. Między teatrem, piosenką, wierszem, prozą i tańcem. Śpiewa jak musi, słucha bo lubi.
Ze Stacją Kutno od pierwszej edycji.

17. KONCERT KONKURSOWY „Piosenki Mistrza Jeremiego”

Konkurs prowadzi – Krzysztof Łobodziński
Scenografia – Agnieszka Dąbrowska – Walczak, Marta Fijałkowska
Scenariusz i reżyseria – Krzysztof Ryzlak
Nagłośnienie koncertu – Jarek Szymaniak
Światła – Paweł Łabęcki, Zbigniew Kamiński
Obsługa techniczna sceny – Maciej Wasielewski, Łukasz Jędrzejczyk

Uczestnicy Konkursu walczą o miejsca, nagrody pieniężne i rzeczowe.
Pula nagród finansowych wynosi w tym roku 17 500 zł.

Fundatorami nagród są:
I miejsce – 5 000 zł brutto ufundowane przez MAVEX MAREK MICHALSKI
II miejsce – 3 500 zł brutto ufundowane przez ZAiKS
III miejsce – 2 500 zł brutto ufundowane przez Polfarmex SA,
I i II Wyróżnienie po 1 500 zł brutto każde ufundowane przez ZAiKS, P.B.P. TRAKT Bobrzak, Tecław Sp.j.

Nagroda Prezydenta Miasta Kutna – 2 500 zł brutto
Nagroda Publiczności o wartości 1 000 zł brutto ufundowała firma RosaĆwik
Nagrody rzeczowe ufundowali: HurtPap, PPHU Przyłoga, Szkółka Róż Tadeusz Pałka, Galeria Różana, Kutnowski Dom Kultury
Ponadto finansowo Festiwal wsparli: ECO Kutno sp. z o.o., CEDROB S.A., Earth Energy, Medest, Media Distribution

 

UCZESTNICY 17. KONKURSU NA INTERPREATACJĘ „PIOSENKI MISTRZA JEREMIEGO” / Kutnowski Dom Kultury

1. MAJA KOTERBA, Warszawa, 36 lat
Z urodzenia lubuszanka, długoletnia szczecinianka, a obecnie, od października zeszłego roku, warszawianka. Po 10-ciu latach od ukończenia pierwszych studiów pedagogiczno-muzycznych w Szczecinie, zdecydowała się na drugie – wokalistykę jazzową. Ukończyła ją rok temu z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Pasjonuje ją głos ludzki jako instrument i jego możliwości. Jest wokalistką, trenerem głosu i logopedą jednocześnie – wymarzone połączenie sprawdzające się w jej praktyce pedagogicznej. Jest totalną miłośniczką kotów. Obecnie pracuje także nad autorskim materiałem muzycznym z gitarzystą basowym Pawłem Grzesiukiem.

Nie pamiętam, muz. Jerzy Wasowski
Portugalczyk Osculati, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament: Paweł Grzesiuk – gitara basowa


2. KATARZYNA DOMALEWSKA, Warszawa, 25 lat
Absolwentka Studium wokalno-aktorskiego w Gdyni oraz zarządzania ma Uniwersytecie Gdańskim. Aktorka współpracująca z teatrami: Syrena w Warszawie, Variete w Krakowie Miejskim w Gliwicach, Kameralnym w Bydgoszczy i operą Nova w Bydgoszczy. Aktorka dubbingowa, skrzypaczka.

Panienka z temperamentem, muz. Jerzy Wasowski
Wesoły deszczyk, muz. Jerzy Wasowski


3. SZYMON PIĄTKOWSKI, Świecie, 18 lat
Śpiewa od pięciu lat. Szymon bierze udział w konkursach wokalnych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim a także międzynarodowym. Jest uczestnikiem programu „Szansa na sukces”. Oprócz muzyki interesuje się także poezją. Ma na swoim koncie wydany tomik poezji pt. „Domum”.

Ballada jarzynowa, muz. Jerzy Wasowski
Herbatka, muz. Jerzy Wasowski


4. ALEKSANDRA BOGUCKA, Warszawa, 30 lat
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie wiolonczeli, wydziału Wokalno-Estradowego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Także absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako solistka nagradzana m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im. Edith Piaf w Krakowie, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu oraz na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Jak zatrzymać chwilę tę, muz. Jerzy Wasowski
Bądź mi tatą, muz. Jerzy Wasowski


5. KLUB SZYDERCÓW BIS, Poznań
Klub Szyderców Bis – muzyczny kabaret literacki, działający aktywnie w Poznaniu od 2015 r. Formacja narodziła się przy okazji Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które odbywają się cyklicznie na poznańskich Jeżycach. Szydercy nawiązują do stylistyki i klimatu kabaretów dwudziestolecia międzywojennego, a sama nazwa jest nawiązaniem do kabaretu Klub Szyderców, który zawiązał się w 1932 r. w Poznaniu w kawiarni Pod Kaktusem przy Placu Wolności. Są laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce oraz konkursu piosenki w ramach festiwalu PAKA w Krakowie.
W skład Klubu wchodzą: Dominika Dobrosielska (26), Przemek Mazurek (38), Krzysztof Dziuba (39), Michał Ruksza (38)

Jam król Kreon wspaniały, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Przemek Mazurek
Uśmiechnij się, Polaku!, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament w utworze Uśmiechnij się, Polaku – Michał Ruksza / fortepian


6. ZESPÓŁ JPG, Piotrków Trybunalski
Zespół JPG tworzą: Justyna Piesik (28), Piotr Grzelak (22), którzy całkiem niedawno zdecydowali, że chcą podbić świat. W tym duecie Justyna lepiej śpiewa, a Piotr lepiej gra i niech tak zostanie, chociaż czasem „tak dla zabawy” lubią i potrafią te role zamieniać. Piszą swoje własne litery i nuty. Kłócą się i godzą, ale wszystko to, w imię dobrej, nowej aranżacji tych utworów, które są im bliskie. Oboje są wykształconymi muzykami.
Do aktualnych osiągnięć należą: nagroda w 14. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Ślesinie w 2021 roku, finaliści 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2021 roku, finaliści VI Festiwalu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego Gdańsku w 2021 roku, II nagroda na 57.Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2021 roku.

SOS, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Piotr Grzelak
Średnie miasta, muz. Jerzy Wasowski, aranżacja: Piotr Grzelak
Akompaniament: Piotr Grzelak – fortepian, flet poprzeczny, klarnet basowy, klarnet, Justyna Piesik – flet poprzeczny


7. FILIP RYCHCIK, Zakroczym, 30 lat
Były wokalista zespołu Mafia; laureat wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych: 2 miejsce na festiwalu Serca Bicie z piosenkami Andrzeja Zauchy, finalista festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, laureat grand Prix festiwalu z piosenkami Marka Grechuty, zwycięzca Szansy na Sukces z piosenkami Piaska, uczestnik The Voice of Poland w drużynie Piaska gdzie pod jego skrzydłami dotarł do etapu nokautów.
Miał przyjemność współpracować z takimi nazwiskami jak Mietek Szczęśniak, Natalia Kukulska, piasek, Natalia i Paulina Przybysz, Kasia Popowska, Małgorzata Ostrowska i Patrycja Markowska.

Ostatni zdun, muz. Jerzy Wasowski
Najcichszy tekst, muz. Michel Legrand
Akompaniament: Agnieszka Gruczek – fortepian


8. MARTYNA MACIĄG, Złocieniec, 15 lat
Jest spontaniczną i wesołą nastolatką. Czasami bywam zakręcona a do życia podchodzę z dystansem. Bardzo lubię matematykę i przedmioty ścisłe jednak od najmłodszych lat w moim sercu gra muzyka. Od szóstego roku życia występuję na scenie biorąc udział w konkursach wokalnych. Na swoim koncie mam już liczne sukcesy m. in: tytuł GRAND PRIX na Festiwalu Papieskim; III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”; I miejsca na ogólnopolskich festiwalach „MUZOL” czy „Gwiazd Polskiej Estrady”. Od września 2021 r. uczęszcza do szkoły muzycznej II stopnia.

W słowach ślad tylko został, muz. Jerzy Wasowski
Stacyjka Zdrój, muz. Jerzy Wasowski
Akompaniament: Patryk Matwiejczuk – fortepian


9. VOICE EKIPA, Skierniewice
Grupa wokalna Voice Ekipa powstała z miłości do muzyki, wspólnego brzmienia i siebie nawzajem. Spotykają się pod szyldem Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. W jej skład wchodzą: Marta Kosińska (33), Karina Dyśko (28), Artur Dyśko (23) Marta Nadulska (34) Dominika Lange (23)

Rodzina, muz. Jerzy Wasowski
Prysły zmysły, muz. Jerzy Wasowski


10. IDA SZEBLA, Stary Wielisław, 17 lat
Ida reprezentuje Studio Piosenki i Tańca Fart w Bielawie. Jestem uczennicą III klasy LO. Bierze udział w licznych festiwalach w kraju i za granicą odnosząc wiele sukcesów. Ostatnio zajęła II miejsce na Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Nie budźcie mnie, muz. Jerzy Wasowski
O, Romeo!, muz. Jerzy Wasowski

 

🎩 Przystanek VII / Kutnowski Dom Kultury

21 listopada (niedziela), godz. 18.00, bilet 40 zł

„Koncert Galowy – Co jest w tym Kutnie, no, co jest w tym Kutnie?”

SPONSOREM koncertu jest ECO Kutno sp. z o.o.

Część I: Bogdan Hołownia, Kamila Banasiak Laureatka SK 2020, laureaci Stacji Kutno 2021

BOGDAN HOŁOWNIA solo na fortepianie

KAMILA BANASIAK Zeszłoroczna laureatka I miejsca na Stacji Kutno.
Stacyjka Zdrój, sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski
A ta Tola, sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski
Siedzieliśmy na dachu, sł. Agnieszka Osiecka, muz. rosyjska melodia ludowa

Prezentacje tegorocznych uczestników konkursu „Piosenki Mistrza Jeremiego”.
Ogłoszenie werdyktu jury „Stacji Kutno” 2021, wręczenie nagród.

Część II: „Aneta Figiel i Starsi Panowie… zupełnie inna historia”

„Aneta Figiel i Starsi Panowie… zupełnie inna historia” to ukłon w stronę klasyki polskiej muzyki a zarazem efekt tęsknoty za pięknymi melodiami i treścią. Evergreeny Kabaretu Starszych Panów w nowoczesnych, wypełnionych żywymi instrumentami aranżacjach, pozwolą dzisiejszej młodzieży zapoznać się z nieco zapomnianymi piosenkami. Jest to również idealna propozycja dla tych, którzy chcieliby odkryć te wyjątkowe utwory na nowo. Za produkcję muzyczną płyty odpowiada Marcin Murawski.

W koncercie usłyszymy piosenki: Droga do Ciebie, Szarp Pan bas, Herbatka, Stacyjka Zdrój, Prysły zmysły, Portugalczyk Osculati, S.O.S, Zmierzch, Utwierdź mnie, W słowach ślad, Tanie dranie – sł. Jeremi Przybora muz. Jerzy Wasowski
Dzień dobry – sł. muz. Aneta Figiel
Walczyczek – muz. Marcin Murawski

Artystce towarzyszy zespół w składzie:
Adam Lemańczyk – piano key, akordeon, Paweł Zalewski – gitara, viola da gamba, Sebastian Stanny – sax, bas clarinet
Marcin Murawski – bass, Cezar Kondrat – perkusja

Scenariusz, reżyseria, prowadzenie koncertu K r z y s z t o f  R y z l a k
Scenografia – Agnieszka Dąbrowska – Walczak, Marta Fiałkowska
Scenariusz i reżyseria – Krzysztof Ryzlak
Nagłośnienie koncertu – Jarek Szymaniak, Janek Kluszewski
Światła – Paweł Łabęcki, Zbigniew Kamiński
Obsługa techniczna sceny – Maciej Wasielewski, Łukasz Jędrzejczak

BOGDAN HOŁOWNIA
Uznany i ceniony pianista, znakomity akompaniator i nauczyciel. Największy orędownik twórczości muzycznej Jerzego Wasowskiego. Mistrz klawiatury urzekający wspaniałymi i nastrojowymi interpretacjami muzycznymi.
Dziś w jego wykonaniu krótki program muzyczny będący kompilacją znanych i mniej znanych piosenek.

KAMILA BANASIAK
Laureatka I miejsca „Stacji Kutno” w 2021r.
Absolwentka Akademii Teatralnej w Krakowie, aktorka Teatru Fredry w Gnieźnie. Właścicielka psa rasy mieszaniec. Laureatka nagród wielu festiwali za monodram „Wanda Wasilewska” (reż. Aleksandra Skorupa). Parokrotna uczestniczka poprzednich edycji „Stacji Kutno” w latach 2009-2014.

ANETA FIGIEL
Wieloletnia solistka programu „Jaka to melodia?”
Wydała autorski album PLAN A. Współpracowałam m.in. a Marylą Rodowicz, zespołami De Mono, Bajm, Feel.
Prowadzi program lifestylowo- muzyczny LIVE STORY, w którym rozmawia z gwiazdami o pasji. Jest wieloletnim trenerem wokalnym m.in. w programie telewizji Polsat All Together Now. Brała udział w polskich wersjach filmów Disneya takich jak „Coco”, „Król lew”, „Kraina lodu 2” „Aladyn”. W tym roku wydała płytę z największymi przebojami Kabaretu Starszych Panów pt. „Zupełnie inna historia”.

Sponsorzy 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”:

Eco Kutno Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Budowlano- Inżynieryjne Mavex
ZAiKS
Polfarmex S.A.
Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Trakt” Bobrzak, Tecław sp.j.
Cedrob S.A.
Earth Energy Krzysztof Krukowski
MEDEST DUO Sp. z o.o. Sp. k.
RosaĆwik
Róże Pałka
HURT- PAP
Media Distribution
Przyłoga
Galeria Różana
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

ZDARZENIA TOWARZYSZĄCE

„W kawiarence” – Cukiernia Wasiakowie, ul. Królewska zaprasza na super ciastko „Jesienna dziewczyna”. Tradycyjnie już w czasie trwania naszego Festiwalu Cukiernia Wasiakowie zaprasza do swojej kawiarni na słodkie smakołyki. Zwłaszcza zaś na „Jesienną Dziewczynę” – ciastko stworzone specjalnie przez cukiernię na nasz Festiwal! Na gości Cukierni czekają też upominki związane ze „Stacją Kutno”!

„No i jak tu nie słuchać piosenek Starszych Panów? Vol. 1.” Promocja wydawnictwa CD
O ukazanie się tych piosenek naszego ulubionego duetu twórczego – Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski – zabiegaliśmy od lat. W tak pełnym wymiarze nie były dotąd publikowane. Nie poddano ich wcześniej tak precyzyjnej i czułej obróbce dźwiękowej. Współcześnie uczynił to Krzysztof Kuraszkiewicz. Katarzyna Czapska oprawiła nasze marzenia w piękną grafikę. A firma Kameleon Records w osobie Pawła Nawary zawalczyła o licencję do wybranych przez nas utworów. Co wybraliśmy? Na 3-płytowym zestawie CD usłyszą Państwo piosenki z programów telewizyjnych: „Kabaret Jeszcze Starszych Panów”, z muzykału „Gołoledź” oraz z „Będzie weselej – recital recitali”.

W sumie: 100 piosenek, w tym 72 wcześniej niepublikowane, w mistrzowskich interpretacjach następujących wykonawców:
Ewa Błaszczyk, Roma Buharowska, Anna Chodakowska, Mieczysław Czechowicz, Roman Frankl, Wiesław Gołas, Grupa Kmiecie, Kalina Jędrusik, Emilian Kamiński, Marian Kociniak, Marek Kondrat, Renata Kossobudzka, Barbara Krafftówna, Jerzy Kryszak, Ewa Kuklińska, Irena Kwiatkowska, Joachim Lamża, Bohdan Łazuka, Krzysztof Majchrzak, Wiesław Michnikowski, Małgorzata Niemirska, Bronisław Pawlik, Wojciech Pokora, Ryszard Pracz, Jeremi Przybora, Wojciech Pszoniak, Krystyna Sienkiewicz, Marek Siudym, Jan Tadeusz Stanisławski, Elżbieta Starostecka, Jarema Stępowski, Joanna Szczepkowska, Andrzej Szczepkowski, Igor Śmiałowski, Krystyna Wachelko-Zaleska, Jerzy Wasowski, Barbara Winiarska, Maria Winiarska i Ewa Wiśniewska.

Całość pod tytułem No i jak tu nie słuchać piosenek Starszych Panów? Vol. 1. Jak Państwo widzą, jest to zatem zapowiedź większej całości… Nie poddajemy się więc i walczymy dalej! Miłego słuchania – Monika i Grzegorz Wasowscy – Fundacja Wasowskich

Patroni wydawnictwa: Stacja Kutno, Raport i Spoiler master

Szczegóły

Początek:
17 listopada 2021 🗓 18:00
Koniec:
21 listopada 2021 🗓 20:00
Kategorie Wydarzenie:
, , , , ,
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2327?sort=Flow&date=2021-11&dateStart=0

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Skip to content