Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CTMiT: Koncert Wielkanocny „Stabat Mater” | Muzycznie / Klasycznie / Magicznie

13 kwietnia 2022 🗓 18:00 - 20:00

35zł

Muzycznie/Klasycznie/Magicznie ✨ w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi i ich przyjaciół!

XIII-wieczna sekwencja Stabat Mater, opisująca cierpienie Matki stojącej pod Krzyżem, od wieków stanowi niesłabnącą inspirację dla poetów, malarzy i kompozytorów. Wśród jej opracowań wyjątkowe miejsce zajmuje kompozycja Giovanniego Battisty Pergolesiego. Napisane dla lokalnej wspólnoty dzieło szybko stało się najczęściej wydawanym utworem w XVIII w. i najpopularniejszym Stabat Mater trzech ostatnich stuleci.

👥 Wykonawcy:

🔹 Joanna Śmiałkowska – mezzosopran, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Katarzyny Nowak – Stańczyk. Swoje umiejętności doskonali podczas różnych warsztatów artystycznych, lekcji m.in. uczestniczyła w kursach wokalnych Marka Rzepki, Olgi Pasiecznik, Dariusza Grabowskiego i Agnieszki Rehlis. W 2016 r. została laureatką pierwszej nagrody w XI Międzynarodowym Konkursie Arii z Oper o Duchu Gór (Rubezahl) w Jeleniej Górze.

🔹 Sylwia Nowicka – sopran. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie śpiewu solowego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich włoskiego bel canta prowadzonych m.in. przez Teresę Żylis- Garę i Fiorenzę Cosotto. Od 1998 r. była solistką Teatru Muzycznego w Łodzi, kreującą pierwszoplanowe role operetkowe. Następnie była solistką Teatru Muzycznego w Lublinie oraz aktorką Teatru Dramatycznego im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Oklaskiwana w rolach: Daisy z Balu w Savoyu P. Abrahama, Rosalinda z Zemsty nietoperza J. Straussa, Losu z Greka Zorby J. Steina, Hudl ze Skrzypka na dachu J. Bocka.

🔹 Marcin Werner – kompozytor, dyrygent, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach: Fortepian i Kompozycja, a także student tejże uczelni na kierunku Dyrygentura. W swoim dorobku kompozytorskim posiada ponad 50 kompozycji orkiestrowych, kameralnych i solowych. Jest również autorem ponad 300 aranżacji, w tym około 200 na duże składy orkiestrowe. Jako pianista występował w formie solisty i kameralisty, dając ponad 200 koncertów w całej Polsce. Laureat m.in. I nagrody w Konkursie Umiejętności Słuchowych mYear 2014, I nagrody na Uczelnianym Konkursie Wykonawstwa Miniatury Fortepianowej (2014), III nagrody na XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, nagrody publiczności i wykonawców na XI Konkursie Kompozytorskim Uczniowskiego Forum Muzyki.

🎫 Bilety już dostępne!

Szczegóły

Data:
13 kwietnia 2022
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
35zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/506599951138388

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
+ Google Map
Phone
242528292
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Skip to content