Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🟢 CTMiT: Róże Europy – koncert charytatywny

30 września 2023 🗓 19:00 - 22:00

60zł – 80zł

Gramy dla Olka i Michała ✊ Róże Europy – koncert charytatywny

📅 30 września 2023 (sobota) godz. 19:00
🏠 Centrum Teatru Muzyki i Tańca
📍  Kutno, ul. Teatralna 1

🎫 Bilety 60 zł ONLINE
🎫 Bilety 80 zł w dniu koncertu

Kutnowska Kuźnia Kultury, Kutnowski Dom Kultury, Anti-Violent Agency / Marek Kurnatowski, Agnieszka Bregier zapraszają na koncert Róże Europy!

Cały dochód z koncertu będzie przekazany Olkowi i Michałowi!

Róże Europy (RE) – polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 w Warszawie, zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz Witkowski (dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock, kompozytor „Rock’n’Rollowców”) oraz Sławomir Wysocki. Za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Trzy lata później ukazał się debiutancki album Stańcie przed lustrami. Ten i kolejne albumy przyniosły zespołowi popularność za sprawą takich utworów jak: „Stańcie przed lustrami”, „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” czy „Radio młodych bandytów”. Szczyt popularności nastąpił w roku 1992 wraz z wydaniem albumu Poganie! Kochaj i obrażaj, na którym znalazł się największy przebój grupy – „Jedwab”, a także single: „Wesołych Świąt” i „Kontestatorzy”. „Jedwab” (w którym gościnnie głosu użyczyła rozpoczynająca wtedy karierę Edyta Bartosiewicz) przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówkach list przebojów, m.in. przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki. Kolejne albumy (z wyjątkiem koncertowego Marihuana) nie odniosły sukcesu komercyjnego. Stopniowo o zespole robiło się cicho, sami muzycy w 1997 roku ograniczyli działalność do sporadycznych koncertów. Zespół powrócił po kilku latach z dwoma singlami: „Teraz” (2003) i „Kosmetyki” (2004), oba znalazły się na wydanej w 2005 roku kompilacji podsumowującej działalność grupy. 8 marca 2007 roku ukazał się nowy studyjny album zespołu, zatytułowany 8. W roku 2013, na 30-lecie swojej pracy twórczej, zespół wydał album Zmartwychwstanie. Obecnie Róże Europy grają koncerty promując 40-lecie swojego istnienia.

Olek ma 16 lat i uczy się w liceum ogólnokształcącym w Kutnie. W wieku 6 miesięcy wykryto u niego guza mózgu. Niestety, po ostatnim leczeniu onkologicznym, związanym z rakiem złośliwym kości piszczelowej, nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą. Przerzuty pojawiły się w płucach i w biodrze, stawiając pod wielkim znakiem zapytania efekty trwających długie miesiące ćwiczeń i rehabilitacji operowanej nogi. Olek potrzebuje specjalistycznej opieki i terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz wsparcia członków rodziny w samoobsłudze i radzeniu sobie z emocjami. Sytuacja rodzinna Olka jest niełatwa i bardzo złożona, gdyż w tym samym czasie z chorobą nowotworową mierzy się jego mama, Kamila, która wraz z synem obciążona jest Zespołem Li-Fraumeni, czyli rzadkim, uwarunkowanym genetycznie zespołem predyspozycji do nowotworów.

Michał Janakowski z Kutna, student instytutu Grafiki Artystycznej na ASP w Łodzi, harcerz, wspaniały przyjaciel i jedna z tych niesamowicie dobrych dusz, stawiających czyjeś dobro nad swoim. Interesuje się sztuką, ASG, elektroniką, gotowaniem, survivalem, grami i muzyką. Uległ poważnemu wypadkowi. Teraz potrzebna jest karma zwrotna. Wypadek miał miejsce na autostradzie A1 w stronę Katowic. Michał jako kierowca jechał ze swoją dziewczyną, zgasł im samochód i od tylu uderzył go niewielki rozpędzony samochód dostawczy. Na miejscu zdarzenia Michała reanimowano, następnie nieprzytomnego przetransportowano śmigłowcem do Szpitala im. Kopernika w Łodzi, tam, z powodu utraty dużej ilości krwi, dokonano transfuzji oraz wprowadzono go w śpiączkę farmakologiczną w związku ze stanem krytycznym pacjenta. Całą siłę uderzenia przyjął niestety na głowę. Przez osiem miesięcy przebywał w śpiączce. W brew opinii lekarzy Michał wybudził się. Mówi, rozumie co się z nim dzieje. Udało mu się pozbyć rurki tracheostomijnej, cewnika oraz PEG-a. Jednak mimo iż już minęło ponad dwa lata od tego tragicznego zdarzenia to jeszcze nie jest w stanie poruszyć ani ręką ani nogą. Jeździ na kosztowną, bardzo bolesną neuro-rehabilitację. Mimo tego wszystkiego Michał dalej twardo nie poddaje się i walczy o powrót do sprawności. W tej trudnej bolesnej i ciężkiej walce przez cały czas wspiera go jego dziewczyna Ola i kochający rodzice!

Szczegóły

Data:
30 września 2023
Godzina:
19:00 - 22:00
Koszt:
60zł – 80zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107186/Kutno/R%C3%B3%C5%BCe+Europy/

Organizatorzy

Anti-Violent Agency / Marek Kurnatowski
Kutnowski Dom Kultury
Kutnowska Kuźnia Kultury

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
+ Google Map
Phone
242528292
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Skip to content