Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🟣 KDK: Podwieczorek z… Anną Dymną

1 kwietnia 2023 🗓 16:00 - 18:00

30zł

📅 1 kwietnia 2023 (sobota)
🕑 Godz. 16:00
📍 Kutnowski Dom Kultury
🎫 Bilety 30 zł w kasie KDK lub ONLINE

Formuła „Podwieczorku z…” w dużej mierze zależy od naszego Gościa. Prowadzący spotkanie Leszek Bonar rozmawia z artystami o życiu i pracy twórczej. Często wydarzeniu towarzyszą piosenki i inne artystyczne niespodzianki dla widzów. Tym razem oprócz wywiadu możecie się Państwo spodziewać namiastki Saloniku Poezji. Anna Dymna odczyta kilka wybranych wierszy, towarzyszyć jej będzie nastrojowa muzyka w wykonaniu fortepianowego duetu: Aleksandry Pazdygi-Chojnackiej i Michała Chojnackiego czyli ALEAMI Piano Duo.

Anna Dymna jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek – ma na koncie kilkaset ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Aktywna działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko”.

Świetnie znana z desek teatralnych i kinowego ekranu. Wspomnijmy chociażby seriale: „Wielka Woda” czy „Mistrz i Małgorzata”. Grała Anię Pawlakównę („Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”. W dorobku ma też m.in. role w filmach: „Ekscentrycy – czyli po słonecznej stronie ulicy” (nagrodzona Orłem), „Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, „Wiedźmin”,, „Do krwi ostatniej”, „Znachor”, „Dolina Issy”, „Dama kameliowa”, „Śmierć jak kromka chleba”, „Pestka”, „Stara baśń” i „Skazany na bluesa”.

Jest laureatką licznych nagród, otrzymała też m.in. tytuł Mistrza Mowy Polskiej.
Od 2002 r. jest inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji, gdzie, w kameralnej atmosferze, dzięki wybitnym twórcom oraz aktorom, kultywuje się wartość i piękno żywego słowa. Starania Anny Dymnej sprawiły, że Salony Poezji działają obecnie w kilkudziesięciu polskich miastach, a także za granicą.

Zadebiutowała na scenie w 1969 r. Ma w dorobku ponad trzysta ról teatralnych i filmowych. Od początku kariery związana jest z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.

Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim,  Jerzym  Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Teresą Kotlarczyk, Barbarą Sass i Janem Klatą. Od 1990 jest pedagogiem w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Za łączenie pracy na scenie, w filmie, szkole teatralnej z niezwykle skuteczną działalnością na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie nadała Annie Dymnej najwyższą godność akademicką ­– tytuł doktora honoris causa.

Od 2003 r., na antenie TVP2, aktorka prowadzi cykliczny program telewizyjny „Anna Dymna – Spotkajmy się”. Porusza w nim tematy miłości, akceptacji, samotności, szczęścia, wiary i nadziei. Gośćmi audycji – dwukrotnie nominowanej do Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego, przyznawanej za materiały dziennikarskie, które wpływają na życie Polaków – są osoby niepełnosprawne oraz ciężko chore.

 

Szczegóły

Data:
1 kwietnia 2023
Godzina:
16:00 - 18:00
Koszt:
30zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Witryna internetowa:
https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2628?sort=Flow&date=2023-04&dateStart=0

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Kutnowski Dom Kultury
ul. Żółkiewskiego 4
Kutno, łódzkie 99-302 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Skip to content