Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PLAC WOLNOŚCI: Festiwal na Faktach – POKAZ FILMÓW

3 lutego 2022 🗓 18:00 - 20:00

Free
🎞 Pierwszego dnia Festiwalu, 3 lutego o godz. 18:00 zapraszamy do Pawilonu muzealno-wystawienniczego na Placu Wolności na pokaz trzech filmów dokumentalnych, z bogatych zbiorów Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi. Bezpłatne wejściówki dostępne są w Kasie KDK. Po projekcji zapraszamy na dyskusję wokół filmów.

🪤
🐀 „Szczurołap” (1986) ukazuje sylwetkę człowieka zawodowo zajmującego się tępieniem szczurów, który opowiada o metodach swojej pracy. Znajomość psychiki i zwyczajów szczurów pozwala mu na skuteczne działanie, a ich inteligencja wzbudza jego podziw, a nawet sympatię. Film nagrodzony został m.in. Złotym Lajkonikiem.

👤
🖍 „Kilka opowieści o człowieku” (1983) film zrealizowany przez Bogdana Dziworskiego, traktujący o młodym, niepełnosprawnym mężczyźnie. Jerzy Orłowski nie posiada rąk, ale mimo tego okrutnego kalectwa wciąż jest pełny życia. Niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w regularnym uprawianiu sportu i mistrzowskim rysowaniu.

🎭
„Aby przypodobać się cieniowi” (1991) zapis rozmowy z wybitnym polskim poetą – Zbigniewem Herbertem, która odbyła się w prywatnym mieszkaniu twórcy. Bohaterem filmu nie jest jednak literat, lecz reżyser i legendarny człowiek teatru – Tadeusz Kantor. Herbert snuje wspomnienia z lat powojennych dotyczące teatru Cricot 2 i swoich fascynacji twórczością Tadeusza Kantora.

Szczegóły

Data:
3 lutego 2022
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
Free
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/5189gzXUC

Miejsce wydarzenia

Plac Wolności, pawilon muzealno-wystawienniczy
Plac Wolności
Kutno, łódzkie Poland

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Skip to content