Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

CTMiT: Koncert Muzyki Filmowej Od Sinatry do Lady Gagi

14 maja 2022 🗓 18:00 - 20:00

35zł

Kolejny koncert z serii „Muzycznie, Klasycznie, Magicznie…” – koncert w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi

Joanna Śmiałkowska – mezzosopran, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Katarzyny Nowak – Stańczyk. Swoje umiejętności doskonali podczas różnych warsztatów artystycznych, lekcji m.in. uczestniczyła w kursach wokalnych Marka Rzepki, Olgi Pasiecznik, Dariusza Grabowskiego i Agnieszki Rehlis. W 2016 r. została laureatką pierwszej nagrody w XI Międzynarodowym Konkursie Arii z Oper o Duchu Gór (Rubezahl) w Jeleniej Górze.

Swoją edukacje wokalno – aktorską rozpoczęła stosunkowo późno, gdyż dopiero po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego. Naukę kontynuowała w studium Wokalno – Baletowym w Gliwicach przy Gliwickim Teatrze Muzycznym, otrzymała dyplom Aktora Scen Muzycznych. Już w studium przekonała się, że taniec i dramatyczna gra na deskach teatru pozostaną jej pasją na całe życie, ale to muzyka wokalna, a w szczególności opera stała się jej miłością i w tym kierunku postanowiła dalej się kształcić. W 2011 r. będąc na drugim roku studiów zadebiutowała na scenie operowej w roli Marceliny w operze Wesele Figara W. A. Mozarta w reżyserii w ramach IV Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Następne kreowane partie to m.in: postać La abuela w operze La vida Breve Manuela de Falla, Amastre w operze Xerxes G. F. Heandel, Olga oraz Filipiewna w operze  Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego czy Księżna Czeprano w operze Rigoletto G. Verdiego. W operetce Student Żebrak K. Millockera oprócz zagrania partii Palmatyki pełniła również funkcje asystenta reżysera. W 2020 roku była jednym z głównych realizatorów Narodowego Czytania „Balladyny” Słowackiego z ramienia Teatru Wielkiego w Łodzi. Obecnie pozostaje artystką Teatru Wielkiego w Łodzi, prowadzi działalność koncertową w Polsce oraz w Europie, na co dzień prowadzi również działalność pedagogiczną.

Sylwia Nowicka – sopran. Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Uczestniczyła dwukrotnie w Mistrzowskich kursach wokalnych interpretacji dzieł G.Verdiego u maestry Fiorenzzy Cossotto oraz  w mistrzowskich kursach wokalnych interpretacji i techniki wokalnej u maestry Teresy Żylis-Gary. Ma na swoim koncie wiele pierwszoplanowych ról: Skrzypek na dachu, Grek Zorba, Wiktoria i jej Huzar, Bal w Savoyu, Can-Can. Brała udział w licznych tourne zagranicznych z repertuarem operowym i operetkowym. Artystka d wielu lat pozostaje związana z Teatrem Wielkim w Łodzi. Obecnie pozostaje trenerem głosu dla młodzieży ,dzieci i dorosłych. Osoby, z którymi pracuje nad głosem podejmują również zawodową aktywność wokalno – estradową.

Krzysztof Pilch – muzyk, wokalista, aranżer, a także producent muzyczny. Pochodzi z Bochni, gdzie rozpoczął swoją przygodę muzyczną w klasie fortepianu w Szkole Muzycznej im. J. Żurawlewa. Studiował śpiew klasyczny na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz w Łodzi szkoląc się pod okiem wybitnych profesorów Marka Moździerza i Janusza Ratajczaka. Swoją karierę zawodową związał z Teatr Wielki w Łodzi. Na deskach łódzkiej opery wciela się w postaci charakterystyczne, z powodzeniem kreując role Karpathy’ego w „My Fair Lady” F. Loewe’go, E. Pisseli’ego w „Nocy w Wenecji” J. Straussa czy w trio „Trouble in Tahiti” L. Bernsteina. Jest autorem i wykonawcą cyklu świątecznych koncertów w Teatrze Wielkim w Łodzi „Winter Songs”.

Komponuje autorskie piosenki głównie do swoich tekstów, wciąż poszukując inspiracji i własnej tożsamości muzycznej.

Details

Date:
14 maja 2022
Time:
18:00 - 20:00
Cost:
35zł
Event Categories:
,
Website:
https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2434?sort=Flow&date=2022-05&dateStart=0

Venue

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
+ Google Map
Phone
242528292
View Venue Website

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content