Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

PLAC WOLNOŚCI: Los Companieros – Kultura na Wolności

3 lipca 2021 🗓 19:00 - 20:30

Free

Oryginalne dźwięki z dalekiego Peru! 😊🇵🇪

Los Companieros to jedyny profesjonalny zespół w Polsce zajmujący się propagowaniem oryginalnej kultury i muzyki z krajów Andyjskich. 🪕🪘

Peru to kraina Inków, pięknych tradycji i obrzędów Andyjskich. Zachwycający i melancholijny dźwięk indiańskich fletów zwanych „zamponias” jak i energiczne granie egzotycznej gitarki peruwiańskiej charango, to magiczne połączenie i na pewno niesamowite przeżycie muzyczno-duchowe. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni, które podkreślają połączenie człowieka z naturą jak i te, które wyrażają wprost radość Peruwiańczyków.

Podczas koncertu widz zapozna się z różnorodnością i bogactwem muzycznym Andów, od refleksyjnej i znanej melodii Lot Kondora po skoczne San Juanito, jak i pełne wigoru i energiczne Tinku. Zespół Los Companieros składa się z profesjonalnych muzyków, którzy mają wieloletnie doświadczenie na scenie i potrafią zadbać o dobry kontakt z publicznością.

Zespół gra na żywo na instrumentach andyjskich, ubrany w ubrania ludowe poncha. Śpiewa w języku hiszpańskim jak i w oryginalnym języku inków quechua. Zespół Los Companieros jest pod dyrekcją wirtuoza charango Grecco Calderon Chavez, który gra na tym instrumencie ok 20 lat, również jako solista i śpiewa znane przeboje latynoamerykańskie jak Guantanamera, Besame Mucho, itd. Gwarantujemy, że występ zapewni niesłychane duchowe przeżycie i niezapomniane muzyczne doświadczenie.

3 lipca 2021 godz. 19:00 Plac Wolności Kutno
Kultura na Wolności – Dźwięki na Wolności! 😍

Details

Date:
3 lipca 2021
Time:
19:00 - 20:30
Cost:
Free
Event Categories:
, ,
Website:
https://www.facebook.com/events/1224315814678906/

Venue

Plac Wolności
Plac Wolności
Kutno, łódzkie 99-300 Polska

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content