Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CTMiT: Koncert z piosenkami Jana Kiepury | Muzycznie/Klasycznie/Magicznie

18 marca 2022 🗓 18:00 - 19:30

35zł

Nowy cykl!

Muzycznie/Klasycznie/Magicznie ✨ w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi i ich przyjaciół!

Na scenie Centrum Teatru Muzyki i Tańca usłyszymy m.in. „Co się dzieje, oszaleję”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, czy też znane wszystkim „Brunetki, blondynki…” z repertuaru znakomitego Jana Kiepury.

Kiepura zasłynął nie tylko dzięki barwie głosu, ale także intensywności swoich występów – za którą często był także ganiony. Znana była jego pracowitość: plotki głosiły, że Kiepura godzinami potrafił ćwiczyć jedną frazę, nim uznał, że osiągnął zadowalające go brzmienie. Zachowały się jedynie nieliczne nagrania, będące dokumentem perfekcjonizmu artysty, realizowane dla „Odeonu” i „Columbii”.

👥 Wykonawcy:

🔹 Joanna Śmiałkowska – mezzosopran, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Katarzyny Nowak – Stańczyk. Swoje umiejętności doskonali podczas różnych warsztatów artystycznych, lekcji m.in. uczestniczyła w kursach wokalnych Marka Rzepki, Olgi Pasiecznik, Dariusza Grabowskiego i Agnieszki Rehlis. W 2016 r. została laureatką pierwszej nagrody w XI Międzynarodowym Konkursie Arii z Oper o Duchu Gór (Rubezahl) w Jeleniej Górze.

🔹 Nikhil Goyal – baryton, urodził się i wychował w Indiach, ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych m. in.: Złote Głosy Warszawa czy Vienne en Voix, Vivonne Francja. Koncertuje w Polsce i za granicą (w Europie, Azji) w teatrach i filharmoniach m.in.: Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie.

🔹 Wojciech Strzelecki – tenor, śpiewak operowy, rozrywkowy. Związany z polską sceną operą i operetkową oraz estradą. Wielu widzów może go kojarzyć z pierwszej edycji programu X Factor, z licznych koncertów odbywających się na terenie województwa łódzkiego, a przede wszystkim z zespołu Pewex, w którym był liderem. Główną sceną artysty jest Teatr Wielki w Łodzi, z którym niezmiennie jest związany od wielu lat.

🔹 Michał Krupa – pianista, ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Piotra Banasiaka. Koncertuje jako solista, kameralista oraz akompaniator w Polsce i za granicą (w Europie, Azji). Zajmuje się zarówno muzyką poważną jak i rozrywkową. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych, a swoje umiejętności doskonali na kursach pianistycznych pod okiem wybitnych pedagogów, takich jak Wojciech Świtała, Andrzej Jasiński, Anna Malikova i Fumiko Egucchi. Oprócz koncertowania na co dzień prowadzi działalność pedagogiczną.

🎫 Bilety już dostępne!

Szczegóły

Data:
18 marca 2022
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
35zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/3199831443588071

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
+ Google Map
Phone
242528292
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Skip to content