Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

CTMiT: “Czyj ten benefis?” Klub Szyderców Bis / program kabaretowy

25 lutego 🗓 18:00

15zł
🎭 Klub Szyderców Bis – muzyczny kabaret literacki, działający aktywnie w Poznaniu od 2015 r. Publiczność 17. Stacji Kutno pamięta ich doskonale z przezabawnych interpretacji piosenek „Jam Król Kreon wspaniały” i „Uśmiechnij się, Polaku!”. W lutym powrócą do Kutna i wystąpią w Centrum Teatru Muzyki i Tańca z pełnym programem kabaretowym!

😄 Zapraszamy na spektakl muzyczny „Czyj ten benefis?”, czyli muzyczną zabawę formą benefisu.

Formacja narodziła się przy okazji Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które odbywają się cyklicznie na poznańskich Jeżycach. Szydercy nawiązują do stylistyki i klimatu kabaretów dwudziestolecia międzywojennego, a sama nazwa jest nawiązaniem do kabaretu Klub Szyderców, który zawiązał się w 1932 r. w Poznaniu w kawiarni Pod Kaktusem przy Placu Wolności. Ów kabaret był jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozbudowanych artystycznie i najbardziej kontrowersyjnych kabaretów poznańskich doby międzywojennej.

Współczesny Klubu Szyderców Bis i ich piosenki można usłyszeć w poznańskich i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych (Radio Poznań, Radio Emaus, Polskie Radio „Trójka”, Radio Kraków). Są laureatami m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce, konkursu piosenki w ramach festiwalu PAKA w Krakowie, a także Stacji Kutno w 2021.

Szydercy wystąpią w składzie:
Dominika Dobrosielska,
Krzysztof Dziuba,
Przemek Mazurek
Bartłomie Brede
Michał Ruksza

Szczegóły

Data:
25 lutego
Godzina:
18:00
Koszt:
15zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
https://fb.me/e/1pTH8nmnD

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
Telefon:
242528292
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Telefon:
24 254 21 37
Adres e-mail:
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Skip to content