Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🟣 KDK: Klimakterium i już – spektakl komediowy

13 czerwca 🗓 18:00 - 20:00

Klimakterium i już – spektakl komediowy

📅  13 czerwca 2024 (czwartek)
🕑  Godz. 18:00
🏠 Kutnowski Dom Kultury
🎫  Bilety 120 zł w kasie KDK, ONLINE KDK lub eBilet.pl Biletyna.pl KupBilecik.pl

Klimakterium… i już

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku “menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie – starannie pomijany.

Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej, inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny – tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne “babskie” spotkania na których można porozmawiać na “wstydliwe” tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Myślę, że problemy czasu klimakterium najlepiej charakteryzuje początkowy tekst, który kobiety “rapują” na początku przedstawienia.

Spektakl ma za zadanie pokazać że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:

Jako Pamela:
Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska

Jako Malina:
Renata Zarębska, Katarzyna Kozak

Jako Krycha:
Małgorzata Gadecka. Ewa Cichocka, Małgorzata Duda, Joanna Jeżewska

Jako Zocha:
Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka, Dorota Piasecka

Szczegóły

Data:
13 czerwca
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Agencja Artystyczna MUZA
Phone
531 531 001
Email
biuro@agencjamuza.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sala widowiskowo-kinowa KDK
KDK, Żółkiewskiego 4
Kutno, łódzkie 99-302 Polska
+ Google Map
Phone
242542137
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Skip to content