Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CTMiT: Opowieść dla Króla – Poranek Teatralny dla Dzieci

17 lutego 2019 🗓 11:00

12zł

Bajka improwizowana!

Dawno, dawno temu w bardzo odległej krainie żył Król Gromisław. Nie był to typowy król, bo w zamku straszliwie mu się nudziło! Nie bawiło go ani siedzenie na tronie, ani przejażdżki po jego królestwie, ani wojny, ani bale. Jedyne, co lubił, to historie z książek, które zgromadził w swojej zamkowej bibliotece.
Nadszedł jednak straszliwy dzień, kiedy to król przeczytał wszystkie księgi ze swojej biblioteki. Ogłosił tedy wśród bajarzy, że jeśli ktoś opowie mu taką historię, jakiej jeszcze nie słyszał, otrzyma wielką nagrodę – jego opowieść wpisana zostanie do Złotej Księgo Bajek, najcenniejszej księgi w całym królestwie, i opowiedziana zostanie w całym królestwie oraz nawet poza jego granicami. Wkrótce na dworze królewskim zaroiło się od bajarzy próbujących szczęścia, ale niestety – jakąkolwiek bajkę by nie zaczynali, Król Gromisław już je wszystkie znał.

Wiele dni minęło, a Król nie usłyszał żadnej nowej opowieści. W końcu wpadł w złość i kazał ogłosić jak kraj długi i szeroki, że jeśli jeszcze raz pojawi się ktoś, kto opowie mu bajkę, którą on już zna, nie ujdzie srogiej kary!
Do królewskiego zamku wyruszył więc Bajarz Bajtek, mając nadzieję, że uda mu się opowiedzieć taką bajkę, jakiej Król jeszcze nigdy nie słyszał. Czy pomożecie mu wymyślić zupełnie nową opowieść dla Króla?

Występują: Teatr Improwizacji Afront w składzie: Katarzyna Gruszewska, Dorota Jarząbek – Rogaczyk, Joanna Mazewska, Agnieszka Senderowska, Katarzyna Wypchło oraz muzycznie – Jakub Paulski.

Szczegóły

Data:
17 lutego 2019
Godzina:
11:00
Koszt:
12zł
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/521265081693821/

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
Phone
242528292
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Skip to content