Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Alternatywa: Bartas Szymoniak – Alarm

10 listopada 2019 🗓 20:00 - 22:00

30zł

Piosenki poetów z pokolenia Kolumbów. 🇵🇱 Bilety 30 zł w kasach KDK / CTMiT oraz online. UWAGA – miejsca nienumerowane!

Bartas Szymoniak // To artysta nietuzinkowy – kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej! Twórca stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / laureat “IDOLA”/ frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015) // Marek Sierocki powiedział o nim: “Ty tworzysz nowy gatunek muzyki”, podobnie napisał Onet.pl.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki,śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem i zagrał dotychczas już ponad 260 koncertów.

1.03. 2017 r. nakładem S.P. Records ukazał się album pt. “Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. “Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego, schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy, beatrockowy wymiar ! Płyta obok “Powstania” Lao Che i “Jestem przestrzeń” Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody “Strażnika historii” a premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 “Niezłomnym – honor”. Zapowiedzią są tytułowy “Alarm”, “Portret” oraz “Wiatr”.

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce.

Marek Sierocki o “Alarmie”: “Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo”.

Podczas koncertów, usłyszeć też można legendarny utwór “Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji Artysty, którego premiera miała miejsce w 18 rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza – 23.06.2018 r. Utwór – przez ponad pół roku był jednym z najczęściej emitowanych przez stację Eska Rock. Przez 13 tygodni znajdował się także w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej prestiżowej liście i dotarł tak wysoko.

Na przełomie 2019/2020 roku ukaże się nowa płyta Bartasa, będąca niejako kontynuacją “Alarmu”. Ze względu na sukces poprzedniczki, oprócz autorskich tekstów Artysty – na nowym albumie usłyszymy także innowatorskie interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana.

Wstępem do materiału jest luźna propozycja na lato – utwór “Na szczyt”, w którym gościnnie na saxofonie zagrał obecny frontman grupy Myslovitz – Mateusz Parzymięso.

Bartas współpracował również z wieloma Artystami polskiej sceny muzycznej min Skubasem, Marcinem Wyrostkiem, Vieniem, Sławkiem Uniatowskim, zespołem BIG CYC (jego wersja utworu “Dziki kraj” znalazła się na specjalnej składance z okazji 30-lecia istnienia grupy), występował na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą min. Seven Festiwal w Węgorzewie, Top Trendy w Sopocie, Festiwal w Opolu, Songwriter Łódź Festiwal, Festiwal Ryszarda Riedla czy Taste of Polonia w Chicago a także w Belgii, Austrii, Czechach i na Ukrainie.

Szczegóły

Data:
10 listopada 2019
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
30zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
View Wydarzenie Website

Miejsce

Alternatywa Kutno
Plac Piłsudskiego 9
Kutno, łódzkie 99-300

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Telefon:
24 254 21 37
Email:
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizator Website

Skip to content