Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KDK: Warsztaty Jogi z Krystianem Mesjaszem

26 marca 2022 🗓 08:30 - 27 marca 2022 🗓 14:00

300zł

Zapraszamy na warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem! 🧘

To spotkanie jest doskonałą okazją do zagłębienia się w tą cudowną praktykę harmonizującą ciało z umysłem. Podczas warsztatów poznamy dwie uzupełniające się sekwencje. 🌙 Sekwencje Księżyca, delikatną praktyką tonizującą i uspakajającą układ nerwowy, która kładzie duży nacisk na otwieranie bioder.

Drugą sekwencją jest Sekwencja Słońca. ☀️
Jest to energetyczna praktyka, która pozwala zbudować siłę i stabilność. Skupia się przede wszystkim na różnego rodzaju skłonach pomagających rozciągnąć tylną taśmę ciała oraz uelastycznić biodra.

Na zajęciach warsztatowych skupimy się na biomechanice wygięć do tyłu. Przyjrzymy się różnym elementom składającym się na bezpieczną pracę w tej grupie asan. Poszukamy różnych sposobów na rozćwiczenie poszczególnych części ciała, aby z większą łatwością wykonać pozycję mostka.

Na warsztatach zajmiemy się również właściwą metodą wykonywania vinyas, czyli tego co łączy poszczególne pozycje w płynną praktykę. Nauczymy się synchronizować ruchy ciała z oddechem i nadawać mu odpowiedni rytm, po to by poczuć większe flow w praktyce jogi.

Popracujemy również nad stabilizacją obręczy barkowej, która jest podstawą budowania siły i wykonywania różnego rodzaju balansów.

Dodatkowo nasze spotkanie uzupełnione zostanie krótkimi wykładami na temat istoty jogi, celu praktyki oraz oddychaniu, jako podstawowego elementu pomagającego budować koncentrację i ćwiczenia samoobserwacji.

Spotkania zakończą się joga nidrą, techniką pogłębionej relaksacji, dzięki czemu zregenerujemy nasz układ nerwowy, po intensywnym dniu pełnym jogi.
————————————————
📅 SOBOTA:

8.30 – 10.30 – Sekwencja Księżycowa
11.00 – 11.30 – Joga, czyli zjednoczenia – wykład
11.30 – 13.30 – Bezpieczne wygięcia do tyłu
13.30 – 14.00 – Joga Nidra

📅 NIEDZIELA:

8.30 – 10.30 – Sekwencja Słońca
11.00 – 11.30 – Oddech w praktyce jogi – wykład
11.30 – 12.30 – Esencja vinyasy
12.30 – 13.00 – Stabilizacja obręczy barkowej i budowanie siły.
13.30 – 14.00 – Joga Nidra
————————————————
PROWADZĄCY:

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtangi. Publikował w magazynach „Yoga&Ayurveda” i „Joga”, przedstawiał ich czytelnikom kulturę Indii, historię nowożytnej jogi, a także własny punkt widzenia na różne jogiczne tematy. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharatha Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi.

Został autoryzowany do nauczania przez Instytut KPJAYI w Mysore. Jest redaktorem Boso na Macie, jednego z największych portali poświęconych jodze i zdrowemu stylowi życia. Jest również autorem sesji medytacyjnych w aplikacji GoodMind ― w ich ramach uczy podstaw medytacji i funkcjonowania umysłu. Wydał bestsellerowy e-book Joga dla początkujących i nie tylko.

Współpracuje z Portalem Yogi, tworząc sesje do praktyki online, opracowuje też autorskie kursy, które można znaleźć na stronie www.mesjaszyoga.com. Prowadzi warsztaty w całej Polsce, pomagając swoim uczniom rozwijać praktykę jogi i medytacji.

📍 Miejsce: Kutnowski Dom Kultury, sala baletowa A

🎫 Bilety już dostępne! Ilość miejsc ograniczona!

Szczegóły

Początek:
26 marca 2022 🗓 08:30
Koniec:
27 marca 2022 🗓 14:00
Koszt:
300zł
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Sala Baletowa A KDK
Żółkiewskiego 4
Kutno, łódzkie 99-302
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Skip to content