Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

CTMiT: Kokon – Teatr Tańca Flesz

19 marca 2022 🗓 18:00 - 20:00

10zł

Tańczą:
Zuzanna Bernat, Patrycja Dybek, Julia Hadrych, Marta Łęgowik, Ewa Maciak, Magdalena Nieszporska, Justyna Pięta, Jakub Waszkiewicz

Reżyseria i choreografia:
Izabella Borkowska

Make-up:
Ewa Maciak

Scenografia:
Darek Sikorski

Czy zdajecie sobie sprawę czym jest KOKON? KOKON (z fr. cocon/powłoka) to zewnętrzna osłona zbudowana z własnych uczuć, doświadczeń i emocji.
KOKON wytwarzany jest w formie niejednolitej powłoki, izolującej od otoczenia, chroni przed niesprzyjającymi warunkami świata.
Zbyt szczelny KOKON staje się twardy i trudny do przebicia – brak KOKONU pozwala innym na przekraczanie naszych granic. KOKON pozwala na przetrwanie, daje poczucie bezpieczeństwa, rodzimy się z nim i wzmacniamy poprzez nabyte doświadczenia.

W spektaklu Teatru Tańca FLESZ stawiane jest pytanie: czy potrafimy bez KOKONU pokazać prawdziwe „JA”? Trzy części spektaklu to trzy rodzaje KOKONU: KOLEBKOWY, RZEKOMY i WŁAŚCIWY, a każdy to ważny etap, który przynosi zmiany i pozwala na poszukiwanie prawdy o sobie.  Zapraszamy widzów do niejednoznacznego świata KOKONU, gdzie poprzez taniec pokazane są indywidualne przeżycia i emocje – może się z nimi utożsamicie? A może rozpoznacie swój KOKON?

„(…) Zawieszony w powietrzu obracam się w swoim kokonie.
I odkryłem, że jest to pewien rodzaj pocieszenia, który pozwolił mi przetrwać (…)”
The Used „My Cocoon”

Details

Date:
19 marca 2022
Time:
18:00 - 20:00
Cost:
10zł
Event Categories:
, ,

Venue

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
Phone
242528292
View Venue Website

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content