Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CTMiT: Polish Love Story Komasa / Wiwała / Hlushko

27 lutego 2019 🗓 18:00 - 20:00

30zł

Muzyczne wydarzenie sezonu! Wyjątkowy koncert pieśni polskich o tematyce miłosnej w wykonaniu duetu znakomitych śpiewaków.

Polish Love Story to projekt muzycznej opowieści miłosnej, która zaczyna się utworami Fryderyka Chopina, następnie obrazowana jest utworami Stanisława Moniuszki i Karola Szymanowskiego. Finał romantycznej historii kończą utwory Grażyny Bacewicz oraz Piotra Perkowskiego. Każdy z tych kompozytorów reprezentuje inną epokę, inne style ale wszystkich łączy to samo uczucie melancholii, i słowiański sposób muzycznego opowiadania o miłości.

Doskonale znana kutnowskiej publiczności sopranistka Aleksandra Wiwała zaprosiła do koncertu polskiej liryki miłosnej barytona Szymona Komasy, swojego scenicznego partnera, u boku którego zagrała w „Tramwaju zwanym pożądaniem” André Previna. Spektakl ten został uznany za najlepsze przestawienie sezonu 2017/2018. W tym samym czasie oboje artystów rozpoczęło współpracę z wybitnym pianistą Tarasem Hlushko. Jego wrażliwość, charyzma sceniczna a przede wszystkim talent wydobywa z fortepianu całą paletę barw i nastrojów, które w połączeniu ze śpiewem tworzą jednolity artystyczny obraz.

To muzyczne wydarzenie jest jednym z koncertów w ramach trasy promocyjnej pierwszej solowej płyty Szymona Komasy “Polish Love Story” nagranej dla prestiżowej wytwórni Warner Classic. Będą mieli Państwo możliwość nie tylko wysłuchania pieśni polskiej w “zakochanej” odsłonie ale również udziału w rozmowie ze śpiewakiem, który świeci tryumfy w świecie operowym oraz zdobycie podpisu na jego płycie.

Szczegóły

Data:
27 lutego 2019
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
30zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/619239665171667/

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
Phone
242528292
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Skip to content