Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CTMiT: Między słowami z Dorotą Kotas

6 kwietnia 2022 🗓 18:00 - 20:00

Spotkanie w cyklu: Między słowami, z Dorotą Kotas
Centrum Teatru Muzyki i Tańca
06.04.2022 godzina 18:00
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie KDK od czwartku,  24.03.2022

Dorota Kotas – pisarka, urodziła się w 1994 roku, autorka dwóch książek: „Pustostanów” i „Cukrów”.
Za debiut nagrodzona Literacką Nagrodą Gdynia i Nagrodą Conrada.

Choć głośniej o Kotas zrobiło się za sprawą jej debiutu, to jeśli wierzyć pisarce na słowo, wcześniej napisane przez nią teksty i opowiadania spokojnie mogłyby wypełnić opasły tom. Kotas, jak mówi, pisanie traktuje jako podstawową czynność życiową, której poświęca się zawsze.

„Pustostany” – Czy można nie mieć pracy przez rok, chociaż życie jest nieprzyjemnie drogie? To jest książka o tym, jak się mieszka w domu z widokiem na kulę ziemską, czym można się pożywić w mieszkaniach zmarłych sąsiadów, jak się czuje pani w kiosku Ruchu i kto kradnie spod domów azalie. Jedna z bohaterek postanawia zamieszkać w wannie, bo jest jej smutno w Warszawie. Ale wbrew pozorom to bardzo wesoła i pouczająca książka. Można się z niej dowiedzieć, jak powstaje człowiek, albo z czego ugotować Polsce smaczną zupę. Poza tym moc wskazówek dla roślin, jak opiekować się ludźmi plus dzieje z życia bazaru. Można kupić i czytać zamiast żyć – świetny pomysł na każdą porę roku.

„Cukry” – To jest książka o kimś innym. Można się z niej dowiedzieć, jak jest w środku czyjejś głowy i czy to miłe miejsce, czy raczej ponura nora. Jest też o tym, czy zaćmienie słońca może trwać przez całe życie i gdzie znikają wszystkie papużki faliste. Jak wyglądał Jezus zanim został gwiazdą, czy lepiej jest mieszkać w igloo niż w rodzinnym domu, i co zostaje po nocnym pożarze? Bohaterka jest dziewczyną i dostała diagnozę: zespół Aspergera. Ale co to właściwie oznacza? Książkę otwiera zresztą opis całego procesu diagnozy, przebiegającego równolegle do zdobywania nagród literackich za debiut. (Kotas jest członkinią rady Fundacji Dziewczyny w Spektrum założonej przez Ewę Furgał).

 

Szczegóły

Data:
6 kwietnia 2022
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
+ Google Map
Phone
242528292
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Skip to content