Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

CTMiT: #bajkizpolski Razem / Kinematograf dla Malucha

16 stycznia 2022 🗓 11:00 - 12:00

10PLN

“Razem” w kinie, czyli #bajkizpolski mówią najmłodszym o ważnych sprawach! 🫂

📅 16.01.2022 godz. 11:00 CTMiT

Zapraszamy na przyjazny seans dla najmłodszych! Kinematograf dla Malucha to świetna okazja do pierwszego rodzinnego wyjścia do Kina. Oswajamy maluchy z wielkim ekranem, by w przyszłości mogły w pełni korzystać z kultury filmowej. Uczymy postawy uważnego widza i świetnie się przy tym bawimy! Po seansie planujemy zabawy i niespodzianki. 👨‍👩‍👧‍👦

Dlaczego bliskość jest ważna? Tego najmłodsi widzowie dowiedzą się za sprawą pierwszej odsłony projektu #bajkizpolski. Filmowy zestaw zatytułowany „Razem” zagości w kinach po to, by przez wartościowe i atrakcyjne wizualnie polskie animacje zachęcać maluchy do poznawania świata. 🧸

W tej części zobaczymy:
🍅 Odcinek “Psinkokio” z serii Mami Fatale – Czy dzień dziecka musi być tylko raz w roku? Jaką moc ma życzenie wypowiedziane przy spadającej gwieździe? Jak robi się  prawdziwą, włoską bruschettę? Zwariowana animacja z narracją prowadzoną przez jeden z najmilszych, polskich głosów – takiego Roberta Makłowicza jeszcze nie znacie!

🧹 Odcinek “Razem” z serii Pamiętnik Florki – Deszczowy dzień w przedszkolu może przynieść wiele przygód… W tym wielką, błotną wojnę w szatni! I jak tu to wszystko posprzątać i zdążyć do podwieczorku? Spróbujmy – RAZEM!

🐻 Odcinek “Trudna sztuka” z serii Przytul Mnie – Na podstawie bestsellerowej książki dla dzieci autorstwa Przemysława Wechterowicza. Za scenariusz odpowiada sam Bartosz Wierzbięta, którego uwielbiamy m.in. za dialogi w “Shreku”. Przytul Mnie pokazuje prawdziwą, przeuroczą relację ojca z synem. W pogoni za miodkiem przyjdzie naszym bohaterom refleksja nad niedźwiedzim losem. Czy jest coś lepszego od żądeł, pazurków i skrzydeł – których zazdroszczą innym mieszkańcom lasu?

#bajkizpolski

Pomysłodawcą inicjatywy jest MOMAKIN – polski dystrybutor filmów, któremu zależy na budowaniu świadomości, że w Polsce powstają wartościowe animacje, tak ważne w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni.

Details

Date:
16 stycznia 2022
Time:
11:00 - 12:00
Cost:
10PLN
Event Categories:
, ,
Event Tags:
, ,
Website:
https://fb.me/e/6d0usHBlA

Venue

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
Phone
242528292
View Venue Website

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content