Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🟣 KDK: Wystawa „Ciałość” / fotografie Katarzyny Gapskiej

21 października 2023 🗓 17:00 - 30 listopada 2023 🗓 18:00

Free

Ciałość. Kobiece opowieści przy drzewie
📅 WERNISAŻ – 21 października 2023 (sobota) godz. 17:00
🏠 Kutnowski Dom Kultury, 2 piętro, Galeria Okno na Sztukę
⏳ Wystawa dostępna w dniach 21.10.2023 – 30.11.2023

🎫 Wstęp wolny

„Ciało jest jak wyrzutnia rakietowa. Z jej kapsuły dusza wygląda przez okienko na tajemnicze gwiaździste niebo i jest olśniona” – „Biegnąca z Wilkami” Clarissa Pinkola Estes

45 kobiecych historii, które łączą się w całość
45 historii opowiadanych przez ciało
45 wypraw w głąb kobiecej duszy


Projekt  powstał w oparciu o ideę siostrzeństwa i wspólnotowości kobiet. 50 kobiet zgodziło się pozować nago, przy wybranym przez siebie drzewie, po to aby opowiedzieć swoją najgłębszą i najprawdziwszą historię i obdarować nią inne kobiety. Fotografie z wystawy prezentują kobiece sny, które śnią się poprzez nagie kobiece ciała.

Każda historia dotyczy jakiegoś kobiecego archetypu, dlatego opisy do zdjęć są wzbogacone o cytaty z książki Clarissy Pinkoli Esetes „Biegnąca z wilkami”.

Wszystkie opowieści dzieją się w obrazie poprzez Drzewo Życia. Kobieta stoi przy swoim drzewie (choć czasami nie widać go na zdjęciu) i daje się ponieść własnym temu, co czuje. Zostawia rozum i wiedzę i podąża za intuicją. Fotografie opowiadają sny, które nawiązują do upadków, pożegnań, strat i niekończącego się odradzania we własnej mocy.

CIAŁOŚĆ powstała z myślą o innych kobietach. Jest o przełamywaniu własnych ograniczeń, o szczerości i o zachwycie nad mocą kobiet. Ma dawać nadzieję i pokazywać, że kobiety potrafią być siostrami i pięknie się różnić, a przez to tworzyć całość.


Autorką fotografii jest Katarzyna Gapska, psychoterapeutka w nurcie psychologii procesu, fotografka, fotografoterapeutką, autorka programów rozwojowych dla kobiet pt. „Widzę się” oraz „4 pory kobiety”. Jest absolwentką Prywatnej Akademii Fotografii Tomasza Tomaszewskiego, studiów polonistycznych, Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Psychologii Procesu. Zajmuje się snami, Kołem Życia oraz tematem kobiecości.

 

Szczegóły

Początek:
21 października 2023 🗓 17:00
Koniec:
30 listopada 2023 🗓 18:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Galeria „Okno na Sztukę” KDK
Żółkiewskiego 4
Kutno,

Skip to content