
- To wydarzenie minęło.
🟣 KDK: Andrzej Poniedzielski „BA” – Koncert na Dzień Kobiet
9 marca 2023 🗓 18:00 - 19:30
60zł
9 marca 2023 (czwartek) godz. 18:00
Kutnowski Dom Kultury
Bilety 60 zł w kasie KDK lub ONLINE.
Koncert promujący najnowszą płytę Artysty pt. „Ba”.
Andrzej Poniedzielski – śpiewający poeta – tak najprościej, choć dość ogólnikowo można nazwać Andrzeja Poniedzielskiego. Jest autorem ponad 200 wierszy oraz tekstów do piosenek gwiazd polskiej estrady, m.in. Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Grzegorza Turnaua, Seweryna Krajewskiego i Maryli Rodowicz. Napisał również ponad 20 utworów dla swojej żony Elżbiety Adamiak. To właśnie z nią, w 1987 roku, wydał pierwszą płytę długogrającą pt. „Live”. W 2002 roku, w ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” miała natomiast premierę jego pierwsza solowa płyta „13 łatwych utworów tanecznych”. Wtedy właśnie dał się poznać nie tylko jako świetny tekściarz, ale również wokalista.
W programie recitalu znajdą się opowieści, impresje, żartobliwe komentarze, wiersze i piosenki. Andrzej z towarzyszeniem trzyosobowego zespołu zaśpiewa piosenki do tekstów, które sam napisał i rozdał znanym artystom. Będzie to wieczór, który zdecydowanie wpisuje się w lubiany przez artystę nurt kabaretu literackiego. Podczas recitalu nie zabraknie dużo inteligentnego humoru i satyry.
Artyście na scenie towarzyszy zespół akompaniujący w składzie: Paweł Jabłoński – fortepian, Tomasz Piątek – klarnet, Piotr Górka – kontrabas.
Szczegóły
- Data:
- 9 marca 2023
- Godzina:
-
18:00 - 19:30
- Koszt:
- 60zł
- Kategorie Wydarzenie:
- kabaret, koncert, spotkanie
- Wydarzenie Tagi:
- KDK, koncert, Kulturalne Kutno, Kutno, Kutnowski Dom Kultury
- Witryna internetowa:
- https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2597?sort=Flow&date=2023-03&dateStart=0
Organizator
- Kutnowski Dom Kultury
- Phone
- 24 254 21 37
- sekretariat@kdk.net.pl
- Zobacz witrynę: Organizator
Miejsce wydarzenia
- Kutnowski Dom Kultury
-
ul. Żółkiewskiego 4
Kutno, łódzkie 99-302 Polska + Google Map - Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia