Promocja Kutna i Święta Róży na Targach GARDENIA 2019

Promocja Kutna i Święta Róży na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2019

W miniony weekend przedstawiciele Kutnowskiego Domu Kultury – Radosław Rojewski – dyrektor KDK, Wioleta Maciejewska, Agnieszka Dąbrowska Walczak i  Robert Strębski wraz z pracownikami Urzędu Miasta Kutno – Lilianą Urbańczyk Wójcik i Agnieszką Lewandowską wyjechali do Poznania, żeby reprezentować Kutno na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. Wraz z Królową Róż promowali nasze różane imprezy: Piknik wśród Róż, Ogólnopolską Wystawę Róż, 45. Święto Róży oraz markę „Kutno Miasto Róż”. Dzięki współpracy KDK z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Twórców Ogrodów, Kutno mogło gościć na Gardenii, wpisując się w zaaranżowany przez architektów ogród pięknymi dekoracjami florystycznymi. Królowały w nim róże w odcieniach koralu – najmodniejszego koloru tego roku. Dekoracje wykonała współpracująca z Kutnem także przy Święcie Róży florystka Marta Kondzielnik w asyście Agnieszki Jurkiewicz. Kutnowska reprezentacja ciężko pracowała pozyskując nowych ogólnopolskich partnerów do rozwoju naszych lokalnych, różanych projektów prowadzonych przez KDK.

Na tegorocznej Gardenii gościł również Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Jacek Boczkaja oraz Jarosław Makowski – Kierownik Biura Zieleni Miejskiej UM w związku z rozstrzygnięciem Konkursu „Zieleń w mieście”. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński oraz Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku tematem konkursu był: Zalew Zieleni w Kutnie!

Jury nagrodziło 3 zwycięskie prace. I nagrodą był dyplom uznania oraz nagroda rzeczowa – 5.000,- zł.

Laureatami konkursu zostali:

  • zdobywca I-ej nagrody – Natalia Moskalik – Pont-de-la-Morge (Sion), Szwajcaria/Poznań
  • zdobywca II-ej nagrody – Dorota Siwek – Lubomino
  • zdobywca III-ej nagrody – Karolina i Piotr Markowscy – PLANTOTEKA – Garwolin

Wyróżnienia otrzymali:

Karol Dejk – DEJK STUDIO ARCHITEKTURY – Żukowo oraz Karolina Dzięgielewska i Karolina Szewczyk – GREEN DECOR – Lusowo.

Z kolei podczas Forum Architektów Krajobrazu o Kutnie opowiadał Jacek Boczkaja – Zastępca Prezydenta Miasta Kutno oraz Dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury – Radosław Rojewski. Prezentacja zatytułowana była „Nie ma róży bez… Kutna„.

Na Gardenii nie brakowało specjalistów z branży ogrodniczej, gości związanych z florystyką i architekturą krajobrazu. Między innymi można było spotkać pana Marka Jezierskiego, współautora programu „Rok w ogrodzie” emitowanego w TVP 1. Już teraz możemy zdradzić, że będzie on gościem Pikniku wśród Róż, który odbędzie się 25-26 maja. Gardenia to jedno z miejsc, w którym Kutnowski Dom Kultury nawiązuje kontakty z producentami róż i florystami. Dzięki ich staraniom na Plenerowych Targach Różanych (będących elementem Pikniku wśród Róż oraz Święta Róży) można kupić najlepsze sadzonki róż, wysokiej jakości trawy i byliny oraz ciekawe dekoracje, akcesoria i narzędzia ogrodnicze.

Każdej edycji Gardenii towarzyszą niezwykłe aranżacje florystyczne i dekoracje będące prawdziwymi dziełami sztuki. Wizyta na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu to także poszukiwanie kolejnych inspiracji i ciekawych pomysłów. Ciekawe, które z nich zobaczymy na 45. Święcie Róży.

Kutnowski Dom Kultury

Related posts