Kutno i róże przyjęte po królewsku. Wiwat RÓŻnorodność!

Kutnowski Dom Kultury po raz kolejny ma wyjątkowy zaszczyt brać udział w organizacji wystawy na Zamku Królewskim w Warszawie. Tym razem wspólnie tworzymy Królewską Wystawę Kwiatów, która odbędzie się w dniach 10-13 czerwca w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Wystawa łączy inspiracje przyrodą, historią sztuki, botaniczne fascynacje i odkrycia ogrodnicze.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Po długim okresie pandemii, które nie tylko stanie się wspaniałą okazją do promocji Kutna, ale przede wszystkim okazją do spotkania z miłośnikami kwiatów i sztuki.

Królewska Wystawa Kwiatów realizuje hasło: ,,Muzeum w zgodzie z naturą”. Wiodące tematy – Róża i Bioróżnorodność będą pretekstem do stworzenia aranżacji i opowieści, które wprowadzą odwiedzających w pełne piękna i inspiracji światy: łąki, ziół, róż i ogrodowych inscenizacji oraz florystycznych dzieł w wykonaniu mistrzów sztuki układania kwiatów.

Reprezentacja Kutnowskiego Domu Kultury we współpracy z Polskim Towarzystwem Różanym współtworzy strefę RÓŻnorodność, prezentującą bogaty i różnorodny świat róż – od krzewów rabatowych, angielskich i miejskich po zachwycające kompozycje florystyczne stworzone przez mistrzynie florystyki Małgorzatę Szwagiel i Beatę Bychowską wraz z zespołem florystów.

Wystawa pozwoli zwiedzającym doświadczyć piękna, radości, pozytywnych emocji. Stanie się także odpowiedzią na potrzebę odreagowania stresu, interakcji i realnego doświadczenia spotkań po miesiącach ograniczeń i izolacji. Bogactwo barw, form, zapachów, nie tylko pobudzi zmysły i wyobraźnię, ale też podkreśli znaczenie bioróżnorodności, szacunku do natury i jej korzystnego wpływu na nasze zdrowie i styl życia.

Zapraszamy mieszkańców Kutna Miasta Róż i okolic do wybrania się do stolicy w drugi weekend czerwca, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Szczegółowy harmonogram.

Related posts