Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

🟢 CTMiT: Pokaz filmu „Yona” / XX ZŚP

21 czerwca 🗓 18:00 - 19:30

20PLN

„Yona” pokaz filmu
📅 21 czerwca 2024 (piątek)
🕑  Godz. 18:00

🏠 Centrum Teatru Muzyki i Tańca
🎫 Bilety 20 zł w kasie KDK, ONLINE KDK

Zdobywca dwóch „izraelskich Oscarów”. Wykonana z dbałością o realia epoki śmiała i bezkompromisowa opowieść o bohemie lat 60. XX wieku.

Film przedstawia życie legendarnej poetki izraelskiej, Yony Wallach.

18-letnia Yona rzuca szkołę, aby stać się częścią sceny artystycznej Tel Awiwu pół wieku temu. Zafascynowana nowoczesną poezją takich twórców jak jak Yair Hurvitz czy Meir Wieseltier, musi skonfrontować swoje teksty i wyobrażenia z czytelnikami i uznanymi w tej dziedzinie sztuki kolegami. Sama zaś musi stawić czoła otaczającej jej niełatwej rzeczywistości. Efektem są liczne wizyty w szpitalu psychiatrycznym – z własnej woli i z przepisu lekarza. W końcu udaje jej się uciec z tego zaklętego kręgu, ale „przerwy” w życiu stają się coraz dłuższe. ”Yona” pokazuje zmaskulinizowany świat sztuki z perspektywy buntowniczej, ale wrażliwej dziewczyny, która żeby stać się kobietą i pełnoprawną artystką, musi przejść przez szkołę życia.

Otwarcie biseksualna, śmiało wyrażająca swoje poglądy, naruszająca przyjęte normy w poezji rzuca światu wyzwanie. Dziś uważana jest za jedną z najważniejszych literatek, która zmieniła oblicze poezji nie tylko w Izraelu. Yona zapłaciła za ten tytuł wysoką cenę.

XX edycja Festiwalu odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Kutno oraz patronatem medialnym Radia Łódź i TVP 3

 

 

 

Szczegóły

Data:
21 czerwca
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
20PLN
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , ,
Witryna internetowa:
https://kdk.bilety24.pl/wydarzenie/?id=107930

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
+ Google Map
Phone
242528292
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Skip to content