Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

CTMiT: Spotkanie z Marcinem Świetlickim

7 października 🗓 17:00 - 18:30

Bezpłatnie

Spotkanie i koncert, które pierwotnie miały odbyć się w ramach XVIII Festiwalu Złoty Środek Poezji. 📜

Godz. 17:00 spotkanie z Marcinem Świetlickim. Wstęp wolny.
Godz. 19:00 koncert zespołu Morświn. Bilet 10 zł.

MORŚWIN powstał, bo musiało się tak stać! Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada. Zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet.

W pandemii nagrali suitę Rewolucjaaaa, gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita Rewolucjaaa. Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską zrobiła film. W 2021 roku Karrot Kommando wydał debiutancką płytę Morświna, na której znalazła się Rewolucjaaa i kilka przebojowych piosenek.

Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel – bas, Marcin Świetlicki – głos, Paulina Owczarek – saksofon barytonowy. W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło – różne przyrządy, Tomek Chołoniewski – perkusjonalia – oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą. Gramy muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco.

🎫 Bilety na koncert w cenie 10 zł do nabycia w kasie KDK oraz ONLINE!

Szczegóły

Data:
7 października
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
242528292
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Telefon:
24 254 21 37
Adres e-mail:
sekretariat@kdk.net.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Skip to content