
- To wydarzenie minęło.
🟢 CTMiT: Maraton Oscarowy / pokaz filmów krótkometrażowych
7 marca 🗓 18:00 - 21:00
20PLN
MARATON OSCAROWY
Data: 7 marca 2025 (piątek)
Godzina: 18:00
Miejsce: Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Adres: Kutno, ul. Teatralna 1
Bilety: 20 zł w kasie KDK, w biletomacie lub ONLINE
Uwaga! Przy zakupie wybierz opcję „karnet”
Propozycja dla prawdziwych filmożerców!
Zapraszamy na dłuuuuuuuuugi maraton z krótkometrażowymi filmami nominowanymi i nagrodzonymi Oscarami! Statuetki są już w rękach zwycięzców, a przed nami 10 filmów – pięć animacji i pięć fabuł, a co za tym idzie duuuuuuuuużo czasu spędzonego przed ekranem – 3h!
By było miło – przygotujemy przekąski!
By było wygodnie – zapewnimy leżaki i pufy, by można było się wygodnie się rozsiąść.
Stawiamy na luźną formułę spotkania! Poczujcie się w CTMiT jak w domu!
Filmy krótkometrażowe nie ujmują niczym pełnym metrażom i tak samo niosą ze sobą spektrum historii, emocji i kolorów!
FABUŁY:
Pięć poruszających historii o buncie i determinacji osób, które mimo wielu przeszkód decydują się zawalczyć o los swój i bliskich. „Ten obcy” opowiada o młodej parze, która zmaga się z niełatwym procesem imigracyjnym, a producentem filmu został Adam McKay, reżyser „Big Short”. „Anuja” to historia dziewięcioletniej dziewczynki w Indiach, mierzącej się z ciężką decyzją, która zaważy na przyszłości jej rodziny. „Nie jestem robotem” to opowieść o Larze, która zaczyna wątpić w swoją tożsamość. „Ostatni strażnik” przenosi nas do Południowej Afryki, gdzie młoda Litha stawi czoła kłusownikom nosorożców, a „Człowiek, który nie mógł milczeć” do Bośni 1993 roku, gdzie pasażer pociągu postanawia w pojedynkę zmierzyć się z siłą terroru. Każdy z filmów porusza ważne tematy społeczne, od imigracji i traumy po odwagę i walkę o sprawiedliwość.
ANIMACJE:
Każda historia opowiedziana inną animowaną kreską to podróż przez rozmaite doświadczenia ludzkiej natury. Zobaczymy „Pięknych mężczyzn” – trzech braci zmagających się z kompleksami, które doprowadzą ich do wspólnego… przeszczepu włosów. Film „W cieniu cyprysu” zgłębia emocjonalną złożoność relacji ojca i córki. „Magiczne cukierki” pokazują, że każdy zasługuje na to, by go wysłuchać. Z kolei wzruszająca i pełna absurdalnego humoru „Wędrówka cudów” stawia pytanie o to, co tak naprawdę trzeba zrobić, by ruszyć naprzód. Do tego nostalgia dzieciństwa i ten moment, kiedy całowanie było jeszcze takie obrzydliwe – no, „Fuj!”.