Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kino KDK: Leonardo. Dzieła wszystkie / Wachlarz sztuki

12 grudnia 2019 🗓 18:20

20zł – 25zł

Leonardo da Vinci to bez wątpienia najbardziej znany artysta wszech czasów. Jego geniuszowi poświęcono już niezliczone ilości dokumentów, programów telewizyjnych, reportaży i filmów fabularnych. Nadal jednak nie zbadano wystarczająco dokładnie najważniejszego elementu, który składa się na fenomen Leonarda – jego sztuki.

Phil Grabsky w swoim najnowszym filmie skupia się na niezrównanych rysunkach i obrazach Leonarda da Vinci. Dzieła Leonarda zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na dużym ekranie w jakości Ultra HD. Widzowie zobaczą Mona LisęOstatnią WieczerzęDamę z łasiczką i wiele innych obrazów. Niektóre z nich nigdy przedtem nie były prezentowane szerokiej publiczności.

Phil Grabsky już po raz drugi zajmuje się Leonardem. Jego pierwszy film z 2011 roku (inaugurujący cykl „Exhibition on Screen” jego pomysłu) omawiał tylko dzieła artysty z okresu mediolańskiego.

Film skupia się również na życiu Leonarda: jego wynalazkach, umiejętnościach rzeźbiarskich, militarnym doświadczeniu i talencie do polityki. Zaprezentowany w 500 rocznicę śmierci Leonarda da Vinci, dokument „Leonardo. Obrazy wszystkie” to pierwszy film, który w pełni przedstawia jego historię. Zdjęcia do filmu kręcono na całym świecie, również w Muzeum Narodowym w Krakowie.

(info NA ŻYWO W KINACH)

Szczegóły

Data:
12 grudnia 2019
Czas:
18:20
Koszt:
20zł – 25zł
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Sala widowiskowo-kinowa KDK
KDK, Żółkiewskiego 4
Kutno, łódzkie 99-302 Polska
Telefon:
242542137
Strona internetowa:
www.kdk.net.pl

Organizator

Kutnowski Dom Kultury
Telefon:
24 254 21 37
Email:
sekretariat@kdk.net.pl
Strona internetowa:
www.kdk.net.pl

Skip to content