Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

KINO: „Ennio” – Wachlarz sztuki – w pogoni za filmem

3 sierpnia 2022 🗓 18:00 - 20:30

12zł – 14zł

Wachlarz sztuki w Kinie KDK
27.07 (środa) godz. 18:00
„Ennio”
Kup bilet

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®.

„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.
„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!

 

 

„Dobrze, że Giuseppe Tornatore opowiedział o swoim Przyjacielu. I że oddał mu głos. Po 2 latach od jego śmierci możemy nareszcie zobaczyć i usłyszeć, z jaką pasją, miłością i oddaniem Ennio opowiada o komponowaniu; jak mówi całym sobą, gestykuluje, wzrusza się i żartuje.” / KlubFilmowy.com

Materiały od Best Film

Details

Date:
3 sierpnia 2022
Time:
18:00 - 20:30
Cost:
12zł – 14zł
Event Category:
Event Tags:
, , ,

Venue

Sala widowiskowo-kinowa KDK
KDK, Żółkiewskiego 4
Kutno, łódzkie 99-302 Polska
+ Google Map
Phone
242542137
View Venue Website

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content