Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

CTMIT: Koncert Doroty Osińskiej w repertuarze Evy Cassidy

26 marca 2022 🗓 18:00 - 19:30

30zł

Koncert przełożony na 26 marca 2022! (Pierwotnie 13 lutego).

„Nie, nie założę ładnej sukienki, bo kiedy śpiewasz, nie możesz być ładniejsza od piosenki.
Piękna sukienka zasłania piosenkę” – cytat ze spektaklu „EVA”

Dorota Osińska z zespołem. Koncert z repertuarem Evy Cassidy.
Sobota 26 marca
Godzina 18:00
Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Bilety: 30 zł

Zapraszamy Państwa na szczególny wieczór muzyczny z dziewczyną z gitarą. Spektakl Teatru Rampa „EVA” autorstwa Joanny Szczepkowskiej odnosił sukcesy przez trzy lata obecności na afiszu, aż do pożegnania tytułu w październiku 2021 roku. Dorota Osińska przyznaje, że rola w spektaklu i spotkanie z twórczością Evy Cassidy były przełomowym etapem w jej karierze. Artystka, wraz z towarzyszącymi jej muzykami: Pawłem Stankiewiczem, Piotrem Banaszkiem i Piotrem Maślanką, zaprezentuje komplet 14 utworów pochodzących z tego wyjątkowego teatralno-muzycznego projektu.

Córka Doroty powiedziała kiedyś: „Eva Cassidy niestety umarła i mama ją teraz zastępuje…” i jest w tym zdaniu wiele prawdy. Z Evą łączy ją nie tylko hipnotyzująca barwa głosu, ale także naturalność, autentyczność i nieprzeciętna muzyczna wrażliwość.

Będą to oczywiście utwory z repertuaru Evy Cassidy. Usłyszymy jej autorskie piosenki jak „Autumn Leaves” czy „Songbird”, a że szczególnie ukochała sobie ona także emocjonalne reinterpretacje znanych utworów, nie zabraknie też gitarowych coverów takich jak: „FEVER”, „Over the Rainbow”, „Wonderful World”, „Fields of Gold”, „Time after Time”.

Eva Cassidy – amerykańska piosenkarka, obdarzona wyjątkowym talentem muzycznym i niezwykłym głosem. Mimo ogromnego potencjału i szczerej pasji do muzyki, nie osiągnęła za życia sukcesu komercyjnego. Nieśmiała i nostalgiczna, wolała grać w podrzędnych barach. Nie zabiegała o uwagę stacji radiowych i wytwórni płytowych. Zmarła przez chorobę nowotworową w wieku 33 lat. Rozsławiły ją dopiero pośmiertne wydania płytowe, które sprzedały się na świecie w milionach egzemplarzy. Kobieta-paradoks o wybitnych umiejętnościach i zupełnie niesceniczej osobowości, wyjątkowa na tle pełnych sztuczności, wykreowanych gwiazd estrady.

Dorota Osińska – polska aktorka i piosenkarka. Rozgłos zapewnił jej udział w drugiej edycji programu muzycznego The Voice of Poland. Jej utwór „Universal” walczył w krajowych eliminacjach do Konkursu Eurowizji 2016. Związana z Teatrem Rampa od 2003 roku, nazywana „najdrobniejszą ciałem aktorką Rampy o najpotężniejszym i najwspanialszym głosem”. Jej wokal jest jednocześnie mocny i aksamitny. Reinterpretacje utworów w jej wykonaniu nadają im zupełnie nowy, niezwykły wymiar. Ma moc nadawania im niezwykłej głębi. Najlepiej czuje się w melodyjnych, emocjonalnych piosenkach z mądrym, nie przesadnie skomplikowanym tekstem…

Details

Date:
26 marca 2022
Time:
18:00 - 19:30
Cost:
30zł
Event Categories:
,
Event Tags:
, ,

Venue

Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Teatralna 1
Kutno, łódzkie 99-300 Polska
Phone
242528292
View Venue Website

Organizer

Kutnowski Dom Kultury
Phone
24 254 21 37
Email
sekretariat@kdk.net.pl
View Organizer Website

Skip to content